Výber hotela

Pri výbere hotela máme právo mať veľké nároky. Za ubytovanie si na Slovensku platíme pomerne veľké sumy, preto je pochopiteľné, že očakávame, že cena bude zodpovedať kvalite. Čo ale zohľadňovať pri výbere hotela? Bude záležať aj na tom, aký design manual použil samotný hotel?

Cena

 V prvom rade si pri výbere hotela všímame cenu. Niekedy majitelia hotelov môžu investovať do hotelového marketingu tisíce eur, ale pozitívny výsledok bude na míle vzdialený. Slováci všetko prerátavajú na peniaze a ak ich ako podnikateľ chcete zaujať príjemným ubytovaním, musíte mať prijateľné ceny.

Poloha 

Okrem ceny si všímajte aj polohu hotela. Ak cestujete na dovolenku/ výlet autom, v prvom rade si musíte zistiť, či sa na dané miesto bez problémov dostanete svojim autom. Niekedy je lepšie zvoliť iný spôsobom dopravy. Najmä v Tatrách určite skôr využijete zubačku a električky, ktoré po jednotlivých častiach mesta Vysoké Tatry jazdia prakticky nonstop. V prvom rade budete chrániť najmä životné prostredie. Rátajte s tým, že čím je ubytovanie bližšie k danej „atrakcii“ miesta, tým je drahšie. Vždy si skontrolujte hotel a prístup k hotelu cez Street View.

Web stránka hotela 

Najmä mladšie generácie vyberajú ubytovanie najmä podľa fotiek na web stránke. Ak vlastníte hotel, kľudne sa pohrajte s tvorbou web stránky, pretože aj od nej závisí, či si zákazník ubytovanie vyberie u vás, alebo u konkurencii.