Uspokojiť partnerku nemusí byť žiadna veda

Určite poznáte také dni, keď sa celý čas tešíte na to, ako sa stretnete s partnerkou po práci doma a spravíte si príjemný večer vo dvojici. Problém môže nastať vtedy, ak vám namiesto samotného pôžitku počas milovania napadajú myšlienky, či všetko robíte správne a podľa očakávaní…? Nezlyháte a dokážete svoju partnerku uspokojiť?

Príčinou týchto myšlienok by pritom ani nemuselo byť iba to, že ju neviete správne uspokojiť. Tie budú pravdepodobne prameniť z práve stále častejšieho problému dnešnej doby, keď muž nie je schopný pohlavného styku.

Venujte partnerke dostatok času

Je vedecky dokázané a skúsenosťami často overené, že ženy potrebujú na dosiahnutie sexuálneho vzrušenia viac času oproti mužom. Niektorým ženám stačí pár minút, ale iné sa vedia dokonale uvoľniť až po dlhotrvajúcom maznaní sa. Pred samotným pohlavným stykom potrebujú viac pozornosti, bozkov a dotykov – teda dlhšiu predohru. Počas nej sa predstavivosti medze nekladú, je dôležité vyskúšať všetko, čo je príjemné obidvom partnerom a čo dokáže skvalitniť ich sexuálny život.

Ani predohra by však nemala byť umelo predlžovaná. Mala by trvať tak dlho, aby bola žena vzrušená. Ak muž dostatočne uspokojí svoju partnerku počas prehodry, sex môže byť lepší a obaja si ho viac vychutnajú.

Raz za čas sa tiež oplatí byť kreatívnejší, a okoreniť si intímne chvíle inými polohami, lokalitou, či tepom, skrátka nerobiť a neopakovať vždy to isté. Je pritom rovnako dôležité vedieť sa uvoľniť, vychutnať si spoločné okamihy a nebáť sa prejaviť ani hlbokým dýchaním a vzdychmi, pretože to pomôže uvoľniť sexuálnu energiu. Veľa žien oceňuje v intímnych chvíľach práve romantiku, kreativitu a vzájomnú blízkosť.

Problém však môže nastať vtedy, ak sa u muža vyskytnú problémy s potenciou. Muži zvyčajne svoju potenciu hodnotia podľa fyzikálních parametrov – teda veľkosti penisu, frekvencie a dĺžky samotných sexuálnych stykov. Uvádza sa však, že sexuálna potencia je práve skôr definovaná ako schopnosť muža uspokojiť ženu, teda akékoľvek problémy s potenciou sú vnímané a hodnotené predovšetkým partnerkou.

Ak dôjde k takejto situácii, milujúca partnerka určite svojho partnera nevysmeje, ale bude sa mu snažiť pomôcť a situáciu pochopiť.

Povolený „doping“

Často postačí rozhovor, povzbudivé slová, viac porozumenia, spoločné odbúranie stresu, či malá zmena životného štýlu – a stav sa vráti do normálu. Niekedy však býva tento mužský problém dlhodobejší a vyžaduje razantnejšie riešenia. Poruchy erekcie vo svojom živote zaznamená nemalé percento mužov. Dnes už nie je žiadnou hanbou navštíviť s týmto problémom lekára a otvorene sa s ním porozprávať o jeho príčinách a možnostiach riešenia.

Určitým mýtom v našej, v niektorých oblastiach ešte stále konzervatívnej spoločnosti je, že tento problém sa týka iba starších mužov. Naopak, čoraz častejšie postihuje aj mladšie generácie. Muži obyčajne čakajú dlho, kým nájdu odvahu začať problém riešiť, nakoľko je pre nich ťažké hovoriť o niečom tak intímnom. Vyplýva to aj z doby v ktorej žijeme, kde sa potencia a libido spájajú s mocou, peniazmi a silou. A pritom riešenie je vždy blízko na dosah, pretože lieky na podporu potencie a erekcie vedia pomôcť už krátko po ich užití.

Dnes už dokonca po nich siahajú aj muži, ktorí nemajú vyslovene žiadny problém s erekciou, ale vedia, že ešte majú určité rezervy a chceli by počas milovania s partnerkou vydať svoje maximum. Rovnako je možné si nimi pomôcť oddialiť samotnú ejakuláciu, keďže tá väčšinou končí pred orgazmom partnerky, čo môže byť problém. Niektoré z liekov zase dokážu predĺžiť dobu pohlavného styku.

Dnes je trh s liekmi na predpis – aj ich generikami, ktoré sú navyše niekoľkonásobne lacnejšie – veľmi pestrý. Pre každého sa nájde vhodný prípravok. Generík existuje viacero druhov, podľa účinnej látky ktorú obsahujú, a tiež spôsobu podania. Vyrábajú sa v gélových, šumivých, aj cmúľacích formách.

Lepšia, pevnejšia a kvalitnejšia erekcia môže pomôcť k celkovo vyššej výkonnosti, bez ktorej nie je možné partnerku uspokojiť z dlhodobého hľadiska. Lieky na podporu potencie poskytujú príležitosť ako dopriať žene to, po čom túži – a to je kvalitné milovanie so skvelým orgazmom na jeho konci.

Keďže intímny život je dôležitou súčasťou každého zdravého partnerského vzťahu, je nevyhnutné otvorene sa s partnerkou rozprávať o pocitoch a obavách bez zábran. Ak dôjde k situácii, že to istú chvíľu nebude môcť v posteli fungovať podľa vašich spoločných predstáv, treba dať svojej partnerke najavo, že ste ochotní (pozn.vy, muži) vyskúšať čokoľvek, aby bola spokojná ako ona, tak aj vy.

Nie je hanbou siahnuť po dostupných a overených liekoch a prípravkoch, ktoré vám dokážu rýchlo a efektívne pomôcť. Berte to tak, že lieky sú určené pre vašu partnerku. A čím kvalitnejšia bude vaša erekcia, tým máte väčšiu príležitosť uspokojiť ju.