Top 5 bylín pre žiariacu a nádhernú pleť

Každý chce dosiahnuť žiarivú, nádhernú a dokonalú pleť. Často sme sa ísť na to zlým spôsobom a používať škodlivé chemické naložené syntetické kozmetické výrobky, ktoré nakoniec spôsobí viac škody ako úžitku.

Ak chcete urobiť skutočnú a trvalú zmenu pre vašu pleť, rozhodnúť sa pre prírodné alternatívy, ako sú tieto magické bylinné látky.

  1. Harmanček

Harmanček je jedným zo zázrakov prírody. Má neuveriteľné množstvo výhod a nič viac ako pre našu pokožku. Alfa-bisabolol – zlúčenina nachádzajúca sa v harmančeku – údajne znižuje výskyt jemných línií a vrások tým, že urýchľuje proces hojenia pokožky a zároveň má anti-dráždivé a protizápalové vlastnosti. Použitie chladený šálka harmančeka čaj ako tvár umyť alebo použitie čajové vrecúška na kožu sú dva z najúčinnejších spôsobov, ako využiť harmančeka ako prírodný liečiteľ kože.

  1. Čarodejnica Hazel

Vyrába sa z listov a kôry severoamerického keru čarodejnice Hazel, milióny ľudí prisahajú, že čarodejníkový oriešok pre svoje vlastnosti na zmiernenie akné. Witch hazel je protizápalový liek, ktorý pomáha znižovať zápal pupienkov. To tiež odstraňuje prebytočný mazu bez vysychania kože príliš veľa. Lieskový oriešok je tiež sťahujúci, čo pomáha utiahnuť tkanivo pokožky a môže redukovať výskyt tmavých očí v kruhoch očí.

  1. Aloe Vera

Aloe vera je ďalšou z najobľúbenejších bylín na ošetrenie pokožky. Aplikované najčastejšie ako gél, ženy používajú aloe vera gél pred použitím make-upu, aby pokožka hydratovaná, zatiaľ čo muži často aplikujú na kožu po holení na rehydratáciu a liečbu malých rezov. Rovnako ako čarodejnica lieska, aloe vera je ďalší dôležitý prírodný prostriedok v boji proti akné. Jeho protizápalové vlastnosti znižujú veľkosť pupienkov, zatiaľ čo jeho antimikrobiálne vlastnosti zabíjajú baktérie. Bohatý na vitamín C a E – dva z najdôležitejších vitamínov pre našu pokožku – aloe vera je ďalším zo zázrakov prírody pre dosiahnutie zdravej, nádhernej kože.

  1. Calendula

Calendula je záhradná rastlina v rodine sedmokrásky, ktorá, podobne ako aloe vera a lieskové oriešky, má protizápalové, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Je to tiež zraniteľná látka, ktorá pomáha liečiť rany a upokojuje poškodenú pokožku, ako je popáleniny, rezy a škrabance. Mnohí používali aj olej z nechtíka na liečbu ekzému.

  1. Levanduľa

Levanduľa môže byť viac známa pre svoje relaxačné účinky mysle, ale tiež pomáha upokojiť pokožku. Je bohatý na zlúčeninu nazývanú linalool, ktorá pomáha pri hojení pokožky a zároveň zabraňuje degenerácii tkanív, čím udržiava pevnú pokožku a zabraňuje vráskam. Aby sa levanduľa stala ešte viac zaujímavou proti starnutiu, podporuje rast nových kožných buniek v dôsledku jej cytohylaktických vlastností. Levanduľa tiež pomáha liečiť rany, jazvové tkanivo, akné, ekzémy a problémovú kožu. Byť anti-vírusové, protizápalové, anti-toxické, anti-bakteriálne a anti-septické slúži len ukázať, ako neuveriteľné levandule je pre kožu.