Prečo by micelárna voda nemala chýbať vo vašej kozmetickej výbave?

Napriek tomu, že sa micelárna voda na pultoch predajní objavuje už niekoľko rokov, stále o nej koluje mnoho otázok a povestí. Medzi tie najčastejšie patrí názor, že kúpou niečoho, čo má vo svojom názve slovo „voda“, vlastne nič nezískame; respektíve, že si kúpime len drahú vodu v peknom balení.

Naozaj majú zlé jazyky pravdu keď tvrdia, že micelárna voda nemá o nič lepší účinok ako voda z kohútika vo vašej kúpeľni? Kto už micelárny prostriedok aspoň raz vyskúšal, ten vie, že to nie je pravda. Poďme si teda ozrejmiť problematiku micelárnej vody ako takej.

Čo je micelárna voda?

Nazýva sa aj čistiaca voda a jedná sa o účinný prostriedok na odstraňovanie nečistôt z tváre. Na rozdiel od bežných čistiacich prostriedkov nie je potrebné micelárnu vodu oplachovať a pri jej použití by ste mali uprednostniť jemné zaobchádzanie pred drsným šúchaním tváre. Tento moment robí z micelárnej vody univerzálne použiteľný prípravok aj pre ľudí s citlivou či mastnou pleťou. Najlepší dôkaz, ktorý podporuje pozitívne účinky micelárnej vody, môžete hľadať vo Francúzsku – práve tu sa používa už desiatky rokov, prakticky odvtedy, čo obyvateľstvo Paríža  a iných miest začalo trpieť v dôsledku veľmi tvrdej vody, ktorá zhoršovala príznaky rôznych kožných chorôb.

Ako micelárna voda funguje

Prípravok je tvorený mierne povrchovo aktívnymi látkami, ktoré sa zoskupujú do drobných guľôčok nazývaných micely. Práve micely sú tým zázračným momentom so schopnosťou zbaviť pokožku nie len nečistôt z okolitého prostredia, ale najmä make-upu a v prípade niektorých micelárnych vôd aj riasenky, ktorá odoláva vode (nie však špeciálnej micelárnej). Avšak nie je všetko také dokonalé, ako by sa mohlo zdať. Presnejšie povedané, nie každý prípravok so slovíčkom „micelárna“ je dokonalý. Reč je najmä o micelárnych utierkach, ktoré často okrem micelárnej vody obsahujú aj celý rad iných, viac či menej dráždivých zložiek. Použitie takýchto obrúskov môže viesť k ozajstnému rozčarovaniu a strate dôvery v schopnosti micelárnej vody, čo by však bola veľká chyba, pretože…

… plusy prevažujú

Klasická micelárna voda čistí naozaj dobre a dá sa používať prakticky počas celého dňa. Začnete s ňou svoj deň a môžete si ju vziať pokojne aj do práce alebo posilňovne, kde vašu pleť osvieži a veľmi rýchlo zbaví mastnoty, potu a nečistôt. Micelárna voda pleť nevysušuje tak, ako to robia iné čistiace prostriedky, práve naopak – zanecháva ju hydratovanú a vláčnu. Prípravok si veľmi pochvaľujú najmä ženy, ktoré sú často na cestách; práve im robí micelárna voda nerozlučného spoločníka aj na miestach, kde napríklad nemajú tečúcu alebo čistú vodu.

Využite ponuku osvedčenej značky Bioderma a nakúpte micelárnu vodu vo výhodnom balení!