Tip na výlet do Havany

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Havana alebo podobne ako miestni obyvatelia to nazvali La Habana je zďaleka najväčším mestom a tiež hlavným mestom Kuby. Mesto, ktoré je obklopené mýtmi, od domu Ernesta Hemmingwaya po dobu 21 rokov, na mafienský hangout, zákazu cestovného ruchu a teraz turistickou destináciou, La Habana to všetko videl.

Aby bolo jasné, Havana nie je nedotknutý klenot, ktorý mnohí cestovatelia snívajú o starom meste Havana. La Habana Vieja je značne turistická.
Novšie časti mesta zažívajú boom nových medzinárodných reštaurácií a butikových hotelov, ktoré sa otvárajú každý týždeň. V švédskej reštaurácii sa podávajú švédske masové gule s dovážanou švédskou omáčkou. V menu som navštívil aj “miestnu” reštauráciu s nórskym lososom. Preto som počas mojej návštevy na Kube nenechal ujsť moju škandinávsku kuchyňu. Pozrite si tento príspevok o jedlách na kubánskej ulici, ak chcete vyskúšať niektoré miestne jedlá.

Takže ak snívate o návšteve Havany, aby ste nasledovali kroky Hemingwaya a hľadali si svoj vlastný malý bar na čítanie knihy, keď ste pili ľadovo studený starý Havanský rum, ste najmenej päť rokov neskoro.
Už dávno preč sú dni s klasickými americkými autami známymi ako Yank Tank jazdiaci po uliciach Havany. V týchto dňoch uvidíte na uliciach mnoho nových ázijských automobilov. Ale v La Habane je stále veľa vecí.
Tu je môj zoznam Top 10 vecí v Havane.

1. Ztraťte v La Habana Vieja.

Kúzlo Havany leží na malej zadnej ulici v starej časti mesta. Toto je miesto, kde zažijete miestny život a ako si pravdepodobne predstavujete Kubu. Je tu, že zažijete romantickú stranu Havany. Ale všetko sa rýchlo mení. Nájdete veľa vymyslených obchodov s dovážanými tovarmi, pretože miestne rodiny dostávajú peniaze od svojich príbuzných v zahraničí.
Nahláste túto reklamu
Havana, mláďa

Zostať v zákulisí je dôležitou súčasťou zábavy
Kuba, havana

Ulicia sú často opustené.
Nahláste túto reklamu

Miestny starý, ktorý dal svojmu vtáku na čerstvý vzduch.
Nahláste túto reklamu
2. Objavte Scenár piva miestneho remesla.

Havana a Kuba sú známe svojim rumom ako pivo, ale to sa môže v budúcnosti zmeniť. V Havane sú už dve minipivovary a obaja sú populárni miestni obyvatelia a zahraniční turisti.
Kvalita remeselného piva nemusia byť až do západného štandardu, ale je to stále zatraceně dobré, keď ste sa celý deň prechádzali silným slnkom.
Nahláste túto reklamu
Bar na Factoria Plaza Vieja. Všimnite si, že majú 5L pivné veže.

Bar na Factoria Plaza Vieja. Všimnite si, že majú 5L pivné veže.
Nahláste túto reklamu
3. Vezmite červený dvojitý turistický autobus.

Nie som veľký fanúšik turistickej autobusu Red Double – raketoplán pre turistov, aby si pozreli pamiatky vo veľkých mestách po celom svete. Ale tá v Havane stojí za vaše peniaze. Je tiež lacné s cenou lístka 10 CUC.
Nielenže vás dopraví k dôležitým pamiatkam mesta, ale aj na cestu do častí Havany, ktoré by ste nikdy nevideli inak.
Len si nezabudnite dať na opaľovanie, ak sa rozhodnete sedieť na streche. Po mojej ceste som sa vážne opálil.
Nahláste túto reklamu
4. Navštívte 4 historické námestia.

V starom meste Havana sú štyri historické štvorce, všetky s bohatou históriou.

Plaza De La Catedral je jedným z najznámejších pamiatok Havany, katedrály San Cristóbal.
Katedrála a väčšina stavieb sa datuje do 18. storočia. Nachádza sa tu aj jedna z najlepších a romantickejších reštaurácií v Starej Havanej.
Plaza De La Catedral

Plaza De La Catedral, s romantickou reštauráciou na ľavej strane.
Nahláste túto reklamu

Plaza Vieja (Staré námestie).
Nahláste túto reklamu

V roku 1559 bol námestie Plaza Vieja známe ako Nové námestie. Bol pôvodne používaný pre vojenské cvičenia; neskôr slúžil ako trhovisko pod holým nebom. V súčasnosti je to najluxusnejšie a turistické námestie Havana. Väčšina budov v súčasnosti hostí moderné reštaurácie, kaviarne. Jeden z dvoch remesiel Beers v Havane sa tiež nachádza v budove obklopujúcej toto námestie.
Plaza Vieja

Plaza Vieja
Nahláste túto reklamu

Plaza De San Francisco

Plaza de San Francisco je druhý najstarší námestie v Havane. Nachádza sa priamo vo vnútrozemí od prístavu, kde sú veľké výletné lode v prístavoch. Toto námestie je prvým pohľadom, ktorý mnohí turisti vidia po príchode na Kubu. Preto tu nájdete reštaurácie, ktoré sú jedny z najdrahších v krajine. Nachádza sa tu aj stará burza cenných papierov a hlavná pošta.
Nahláste túto reklamu
Plaza De San Francisco.

Plaza De San Francisco. Terminál výletnej lode je odtiaľ len doľava.
Nahláste túto reklamu

Plaza De Arms

Havana najstaršie námestie bolo stanovené na začiatku dvadsiateho storočia, čoskoro po založení mesta. Prvý názov Plaza de la Iglesia po malom kostole, ktorý tu stával až do roku 1741, keď bol po výbuchu zničený. V priebehu 16. storočia dostal nové meno Plaza de Armas, keď koloniálny guvernér využil toto námestie na vykonávanie vojenských cvičení. Väčšina z nich