Madagaskar Všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou na ostrov Lemurs.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Madagaskar: ideálna destinácia pre dobrodružného cestujúceho a tých, ktorí sa chcú dostať z masovej turistiky – ale cestovanie po 4. najväčšom ostrove na svete si bude vyžadovať veľa času a vytlačí vašu trpezlivosť na zlom.

Ale ak máte čas a trpezlivosť, budete odmenení jedným z najviac biodiverzných destinácií na svete. Madagaskar je domovom tisícov druhov flóry a fauny, z ktorých takmer 90% sa nedá nájsť nikde inde vo svete, vrátane slávnych lemúrov, ktoré sa nachádzajú iba na Madagaskare. To je vlastne lež, na Komorách je jeden korenie divých lemúr.
Madagaskar je tiež domov pre niektoré z najlepších a najviac podceňovaných pláží na svete spolu s nejakou úchvatnou prírodou a scenériou.
Pláž Untouristy na východe Madagaskaru

Pláž Untouristy na východe Madagaskaru

Všetky tu uvedené informácie vyplývajú z mojej skúsenosti, ktorá sa uskutočnila v apríli 2017 po Madagaskare.
Visa.

Víza sa vyžadujú pre všetkých, ktorí navštívia Madagaskar. Môžete získať víza na 30, 60 alebo 90 dní na všetkých medzinárodných letiskách. Napriek tomu, čo povedali sprievodcovia, 30-dňové víza nie sú ZADARMO.

30 dní: 27 USD alebo 25 EUR.
60 dní: 50 USD alebo 45 EUR.
90 dní: 65 USD alebo 60 eur.

Poplatky sa platia iba v hotovosti.
Neexistujú žiadne bankomaty alebo peňažné burzy pred prisťahovalectvom a zvyklosťami, preto si s sebou vezmite hotovosť, aby ste zaplatili svoj vízový poplatok.

Nevyžadujú sa žiadne pasové fotografie, ale certifikát o očkovaní proti žltej horúčke je (v závislosti od vašej histórie ciest a krajín, ktoré ste navštívili).
Vízová nálepka má vo vašom pasu celú stránku.
Prílet na medzinárodné letisko Ivato (TNR).

Hlavné letisko na Madagaskare sa nachádza 20 km severozápadne od Antananarivu, hlavného mesta Madagaskaru.

BNI Madagaskar a Bank of Africa sa nachádzajú po prisťahovalectve a zvykoch a obidve ponúkajú menové výmeny a bankomaty. Na rozdiel od mnohých letísk je kurz v Ivato celkom dobrý, takže je dobré vymeniť peniaze tu.

Existujú aj tri malé mobilné telefóny, ktoré predávajú miestne SIM karty pre troch hlavných poskytovateľov v krajine, Orange, Telma a Airtel.

Prepravná kyvadlová doprava medzi letiskom a hlavným mestom už NIE beží, takže jediný spôsob, ako sa dostať do mesta, je vyzdvihnúť taxík alebo zariadiť vyzdvihnutie letiska cez Váš hotel.
Z dôvodu premávky môže cesta z centra od 40 minút až po 2 hodiny trvať, ak sa uviažete vo večerných alebo ranných prevádzkach.
Cena do centra mesta Antananarivo je asi 40 000 malgašských Ariary v deň, ale nezabudnite vyjednávať. A v noci vás vráti 50 000 Ariary.

NB. Miestna mena NIE JE prijatá po imigrácii pri odchode. Iba USD / Euro sú. Takže sa uistite, že sa zbavíte svojho miestneho Ariary predtým, než prejdete prisťahovalectvom pri odchode. Ak nie, zostaneš s Ariary ako ja.
Peniaze.

Miestna mena Madagaskaru sa nazýva Malagasy Ariary (MGA), nazývaná Ariary.
1 USD: 3200 Ariary
1 Euro: 3400 Ariary.

Britská libra sa nezdala byť obľúbenou menou na výmenu.

Každé mesto a mesto s decentným rozmerom má v súčasnosti mnoho bankomatov a dve hlavné banky sú BNI Madagaskar a Bank of Africa. Obaja prijímajú karty Visa, Visa Electron a MasterCard.
Žiadna z bánk mi neúčtovala poplatky za výber peňazí.
Maximálne stiahnutie je naraz 400 000 Ariary (117 eur / 125 USD)

Zdá sa, že každá banka môže vymeniť USD a euro, ale budete potrebovať svoj pas.
Internet.

Wifi je k dispozícii vo väčšine stredných hotelov a penziónov po celej krajine, ale rýchlosť je pomalá mimo veľkých miest.

4G mobilné pripojenie je k dispozícii v Antananarive a Tamatave. V menších mestách je k dispozícii pripojenie 3G / 2G.
Zriedkavo je pripojenie na internet v menších mestách a na ceste medzi väčšinou miest.

Orange, Telma a Airtel všetky predávajú sim karty za 40 USD s 3GB dátovým balíkom pri príchode na letisko.
Zoznámte sa s Madagaskarom.

Cestovanie po Madagaskare trvá veľa času a je veľmi pomalé aj africkým štandardom.
Z tých 101 krajín, ktoré som teraz absolvoval, idem tak ďaleko, aby som povedal, že Madagaskar je jednou z najpomalších a najviac nepohodlných krajín cestovať po celom svete. Jediná ďalšia krajina, ktorú som navštívil a ktorú možno porovnať s Madagaskarom, je Mongolsko.

Takže ak zistíte, že cestujete po juhovýchodnej Ázii, Indii alebo pevninskej Afrike nepríjemne, Madagaskar určite nie je pre vás.

Ale ak sa vám páči trochu dobrodružstva a máte dostatok času, Madagaskar je určite miesto, kam ísť.
Národná cesta (R8) v západnom Madagaskare

Národná cesta (R8) v západnom Madagaskare

Zostala som na Madagaskare 16 dní a cestovanie po ostrove trvalo viac času, než som očakával, a tak som nemohol navštíviť ani polovicu miest, ktoré som chcel, než som odišiel domov.