Cestovateľské rady

Cestovatelia vždy hovoria o tom, čo robiť, keď cestujete. Je to všetko, čo musíte navštíviť. Choďte sem, urobte to, uvidíte, konať týmto spôsobom. Ale čo všetko, čo by ste nemali robiť na ceste? Existuje veľa cestovných chýb cestujúci urobiť, ktoré vedú k zbytočným peniazom, stratený čas, a zmeškané príležitosti. Je ľahké povedať, čo robiť, ale niekedy zabúdame na to, aby sme sa zmienili.

Mnoho starých tradičných cestovných múdrosti (s využitím cestovných šekov alebo rezervácie skoro) je zastarané v čoraz digitálnejšom a prepojenom svete. Verím, že tým, že nehovoríme cestujúcim “Hej, už to neurobte”, držíme veľa mýtov silných. My, zasvätení, poznáme triky, ale ak to nehovoríme širokej verejnosti, nebudú!

Takže dnes sa chcem podeliť o niektoré spoločné chyby v cestovaní, ktoré by ste sa mali vyhnúť. V minulosti som urobil mnohé z týchto chýb, ale robiť zlé veci vám ukáže, ako to spraviť správne.

Ak sa vyhnete bežným chybám, budete cestovať lacnejšie, chytřejší a dlhšie.

nie jesť v blízkosti hlavných turistických atrakcií
Jedlo v blízkosti ktorejkoľvek významnej atrakcie bude dvojnásobkom ceny a polovičnej chuti toho, čo nájdete inde. Keď reštaurácie vedia, že ľudia sa nevrátia, nemusia sa obávať konzistentnej kvality. A aj tak, čo turisti vedia o kvalitných miestnych jedlách, že? Práve prišli. Je to všetko úžasné, a mnohí sa radi vrátia domov hovoriac o tom, ako jedli “úžasnú” pizzu pred Koloseom. Reštaurácie nemajú motiváciu byť špičkovými.

Avšak miestne, neturistické reštaurácie musia byť vysoko kvalitné, alebo iní miestni obyvatelia prestane tam chodiť. Tieto miesta sa nedajú dostať do slopu. Namiesto toho, aby ste jedli v turistickej pasti, choďte aspoň päť blokov od jedného. Čím je ďaleko, tým viac miestnych, lacnejších a chutnejších bude jedlo. Vyhnite sa reštauráciám s lesklými ponukami vo viacerých jazykoch. To je istý znak cestovnej pasti. Ak nie ste spokojní s prechodom do náhodnej reštaurácie, môžete tiež využiť tieto webové stránky, aby ste zistili, čo miestni obyvatelia hodnotia vysoko:

Yelp – Ľudia tu ponúkajú hodnotenia a hodnotenia, takže môžete zistiť, čo je dobré v ponuke, alebo či reštaurácia stojí za to navštíviť.
Foursquare – Foursquare funguje rovnako ako Yelp. Mobilná aplikácia umožňuje vyhľadávať v blízkosti reštaurácií alebo reštaurácií.
OpenRice – ako Yelp a Foursquare, ale pre Hongkong, Malajziu, Indonéziu, Singapur, Thajsko a Filipíny.

Ďalším skvelým spôsobom, ako nájdem miestne reštaurácie, je chodiť do ubytovne a spýtať sa ich, čo je dobré. Dokonca aj vtedy, keď nie ste tam, sú bohaté informácie a zvyčajne vás šťastne nasmerujú smerom k správnemu smeru!
NENÁJAJTE si peniaze na letisku

NENÁJAJTE si peniaze na letisku
Najvyššie kurzy dostanete, ak to urobíte. Radšej si zapáli svoje peniaze. Ak chcete získať najvýhodnejšie ceny, použite bankomat alebo kreditnú kartu. To bude tak blízko k medzibankovej sadzbe, ako môžete získať a zaistí, že sa nedostanete odtrhnuté.

Nikdy si nevymieňajte hotovosť, ak to absolútne nemusíte (a tam sú časy, kedy musíte). Raz som musel vymeniť peniaze na letisku v Rumunsku, keď moja bankomat nefungovala, ale to bola núdzová situácia. Ak potrebujete vymeniť peniaze, skúste to urobiť v banke v centre mesta, kde dostanete lepšie ceny a nižšie poplatky. Ale prilepte plasty čo najviac.

cestovné šeky

Cestovné šeky sú šeky vydané bankami za vopred určenú hodnotu, ktoré umožňujú nositeľovi výmenu šeku za hotovosť kdekoľvek na svete. V dobe pred rozšíreným bankomatom a prijatím kreditnej karty to bol najlepší spôsob, ako majú cestujúci prístup k peniazom bez toho, aby priniesli veľa peňazí. V dnešnej dobe sú úplne zbytočné, pretože málo málo bánk je ochotných ich akceptovať a ponúka malú ochranu, ak sú stratené alebo ukradnuté. Nie je potrebné ich už používať.
Nepoužívajte bankovú kartu s poplatkami

brať peniaze z banky
Nemám rád dávať banky moje peniaze. Rád by som ju využil na cestovanie a už roky som platil bankový poplatok akéhokoľvek druhu. Získajte bankovú a kreditnú kartu, ktorá neobsahuje poplatky za zahraničné transakcie, aby ste sa vyhli poplatkom za bankomat a iným príplatkom. V Spojených štátoch sú pre mňa najobľúbenejšie Charles Schwab za kartu bez poplatkov ATM a Barclays Arrival Plus World Mastercard za najjednoduchšiu kreditnú kartu bez cudzej transakcie, pretože s tým môžete získavať body. Existuje veľa možností, ktoré nie sú za poplatok, takže sa nezabudnite pozrieť.

Pre rezidentov, ktorí nie sú v Spojených štátoch, nájdete niektoré zdroje na nájdenie bezplatných kariet:

http://www.creditcardfinder.com.au/travel-rewards-credit-cards (Austrália)
http://uk.creditcards.com/travel.php (UK)
http://www.rewardscanada.ca/ (Kanada)

Tento príspevok sa podrobnejšie zaoberá tým, ako inteligentne nakupovať, keď cestujete alebo čítate, ako získať správnu cestovnú kreditnú kartu.
Nepozerajte sa