Retro vo vašej kuchyni

Pre každú kuchyňu sú nepostrádateľnými súčasťami spotrebiče a ďalšie úžitkové vybavenie, je ale tiež nutné, aby kuchyňa mala svojho ducha a svoj štýl a niečo, čo vás do nej bude ťahať. Tým, čo Vás bude do kuchyne ťahať, môžu byť jej retro doplnky a pomocníci, ktorí vyšperkujú jej inak celkom moderné avšak neosobné a sterilné vzhľad. Kuchyňa nebude preplnená zbytočnosťami, ale bude štýlová a jej vybavenia bude hravé a nezabudnuteľné pre všetky vaše návštevy.
Text článku
V kuchyni máme veľa doplnkov, ktoré nám zjednodušujú prácu v nej. Každá kuchyňa by však mala mať okrem týchto súčastí tiež niečo, čo robí kuchyňu krásnym miestom, do ktorého sa budete vracať radi a nielen s nutnosťou variť. My teraz ale chceme, aby všetci pomocníci do vašej kuchyne boli nielen praktiční, ale aj krásni a unikátne. Jedinečnou kombináciou je použitie retro doplnkov do moderného štýlu kuchyne, stačí ich pridať niekoľko vecí a celý vzhľad kuchyne je razom premenený. Fantázii sa iste medze nekladú.

Niekoľko hlavných bodov
Ak sa už pre túto variantu rozhodnete, nekupujte bezhlavo naraz všetky retro doplnky a kuchynské spotrebiče, ktoré uvidíte. Zvoľte si jeden alebo dva kľúčové body, ktoré by mali byť dominantou celého priestoru a ostatní im prispôsobte. Alebo urobíte ešte lepšie, ostatné doplnky vyladíte vzájomne tak, aby sa dopĺňali, ale predovšetkým aby vami zvolené body potrhovaly a zdôrazňovali jeho výnimočnosť.

jednotné riadu
Čo sa týka výberu riadu, tak tu je rada len jediná. Držte sa jednotného štýlu alebo farebnej kombinácie. Nikdy však u riadu, myslené tým taniere, hrnčeky a podobne, nemiešajte už zmieňované retro a modernu. Aj tu platí, že vyberajte jednotný štýl. Ak nedáte všetok riad dohromady v jednom dizajne, povoľujú sa dvaja, ale to už je maximum, a aj tu pozerajte, aby riad k sebe pasovalo.

Kovom nič nepokazíte
Toto je jednoduchá rada, ktorú je dobré sa pri vybavovaní takejto kuchyne riadiť. A čo je viac než jasné, je to, že práve pre pánov je toto ako stvorené. Kov je vyložene mužská záležitosť, a tak toho, páni, využite a vyberte z neho do kuchyne, čo len bude možné. Rozhodne by tu nemali chýbať staré hrnce či panvičky, soľničky a koreničky, dózy na všemožné potraviny a samozrejme príbory.

Jedna vec, ktorá by mala byť bezpochyby z luxusného kusu nejakého kovu, je vodovodný kohútik, ktorý by mal byť nenápadným, ale o to viac doceneným detailom vašej kuchyne. Je napodiv, ako jeden vodovodný kohútik dokáže celú kuchyňu znehodnotiť alebo naopak pozdvihnúť na vyššiu úroveň.