Ako umiestniť uteráky

Veľmi často je to najmenší z detailov, ktorý zmení celkový dojem z miestnosti. Modernú kúpeľňu tvoria okrem dlažby, farieb, tvarov a štýlu aj doplnky a maličkosti, ktoré dokážu celkom zmeniť atmosféru a nevyžaduje to ani veľa práce či času. Rovnako ako starostlivo uložená drogéria či krásne osvetlenie, aj pekne uhladené uteráky dolaďujú celkový dojem.

Téma kúpeľne hrá často dôležitú úlohu vo výbere uterákov. Sú to práve uteráky, ktoré modernej kúpeľni v neutrálnych farbách dodajú kontrastný nádych a vnesú do nej trocha farieb.  Farebné uteráky a osušky majú v takejto kúpeľni výrazný vizuálny vplyv. Majú tendenciu okamžite upútať pozornosť.

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Veľmi praktické aj estetické sú police s pekne uloženými uterákmi. Umožňujú uložiť do nich uteráky veľmi efektívnym a šikovným spôsobom. Väčšinou sú v bielej farbe, preto ich farebné uteráky krásne oživia a vyniknú v nich.

Kovové háčiky a držiaky na uteráky sú oveľa viac než len miesto na zavesenie uterákov. Poskytujú kontrast v súčasných kúpeľniach plných leštených povrchov. Pekne vyzerajú medené či mosadzné, ale tí, ktorí uprednostňujú menej výrazné držiaky na uteráky, sú vhodnejšie v chladnejšom kovovom prevedení. Aj háčiky môžu byť rôznych tvarov a podôb. Doplniť ich môžete okúzľujúcimi nálepkami na stenu a tie pomôžu doplniť zaujímavú a hravú podobu kúpeľne.

Ďalším spôsobom, kam zavesiť uteráky, je rebríček, ktorý ponúka priestor pre uloženie nie len uterákov, ale aj drogérie či dekoratívnych kúskov.

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com