Posteľ podľa feng shui

Umiestnenie postelí je dôležité pre zdravé chi v spálni. Správnou voľbou pre umiestnenie lôžka zabezpečíte rekonštruovaný nočný spánok. Priemerný človek trávi mnoho hodín v spálni, spí len účty šesť až osem z týchto hodín. Vaša spálňa by mala byť svätyňou zo sveta, najmä keď spíte. Toto je čas, keď ste najviac zraniteľní, a preto sa uistite, že vaše umiestnenie na posteli minimalizuje túto zraniteľnosť.
Ideálne umiestnenie v posteli

Vzhľadom na to, že spánok je životne dôležitý pre dobré zdravie, pozícia vašej postele je rozhodujúca pre dosiahnutie optimálneho spánku. Chi energia vstupuje a necháva miestnosť cez okná a dvere. Nechcete sa zdržať tejto cesty, keď spíte. Ďalšia úvaha je logická, pretože ste zraniteľní, keď spíte. Môžete minimalizovať zraniteľnosť s dobrým umiestnením lôžka. Vaša spálňa by vám mala poskytnúť ochranu a bezpečnosť. Mali by ste byť schopní odpočívať bez strachu a obáv o prerušenia a hluk. Aby ste to dosiahli, musíte umiestniť posteľ do optimálnej polohy.

Umiestnite posteľ od vstupných dverí. To zabraňuje chiu energii, aby sa ponáhľala nad vami, keď spíte.
Položte svoje postele na pevnú stenu pre najlepšie umiestnenie. To poskytne silnú, pevnú podporu a zabráni akémukoľvek zmyslu pohybu za vami.
Umiestnite svoje postele na stenu, ktorá je diagonálne oproti vchodu. To vám umožní vidieť každého, kto vstúpi do vašej spálne.
Práca s obmedzeniami. Ak je jediné miesto pre vaše lôžko na tej istej stene ako dvere, umiestnite ho čo najďalej od dverí. To udržuje chi prerušenie na minimum.

Umiestnenie postele, ktoré treba vyhnúť

Rovnako ako vo všetkých veciach feng shui, dôvod, prečo sa posteľ umiestňuje do určitej oblasti, je z logického hľadiska namiesto niečoho magického alebo poverčivého.
Vyhnite sa umiestneniu lôžka pod nosníky.

Neklaďte svoju posteľ oproti dverám. Táto pozícia sa nazýva postavou rakvy alebo mŕtveho muža, pretože keď si ľahnete, nohy alebo hlava smerujú k dverám. To je symbolické, ako sa mŕtve osoby prenášajú z domu cez otvorené dvere. Nepreberajte túto polohu mŕtvoly za každú cenu.
Neukladajte si posteľ, aby sa otvárali dvere priamo do nej a keď ste v posteli, hľadáte cez otvorené dvere.
Nezakrývajte zrkadlo na opačnej stene odrážajúcej posteľ. Predpokladá sa, že duša opúšťa telo počas spánku a na vzostupe môže vidieť svoj odraz s nepríjemnými výsledkami.
Neumiestňujte posteľ priamo pod okno. Chi vstupujúci cez okno naruší spánok.
Neblokujte okno s posteľou pred ním.
Neodstraňujte dvere do kúpeľne. Ak nemáte na výber, nechajte dvere kúpelne vždy zatvorené.
Neklaďte pod nosník. Môže to spôsobiť ochorenie, pretože lúč sa prerezáva cez vaše telo.
Neumiestňujte matrac na podlahu. Vždy používajte rám postele.
Neumiestňujte posteľ pod kúpeľňu, najmä na toaletu.
Neukladajte svoju posteľ nad kuchyňu. Ak nemáte na výber, uistite sa, že vaše lôžko nie je umiestnené nad kachľovou pecou.
Neumiestňujte svoje postele oproti otvoreným regálom. Jedná sa o jedovaté šípky. Ak máte otvorené regály, môžete ich nahradiť skrinkou alebo skrinkou. Môžete tiež pridať dvere a premeniť ich na knižnicu alebo skrinku.
Nechváňajte posteľ z rohu. To vytvára Shar Chi (zlé čchi), pretože ste práve vytvorili jedové šípy vytvorením ostrých uhlov