Pomiluj ma: kartová hra, ktorú si zamilujete

Simona Mačorová, partnerská a sex koučka a lektorka sexuálnej výchovy spolu s tímom pripravili kreatívnu intímnu kartovú hru Pomiluj Ma, ktorej kampaň aktuálne beží na startlabe: https://www.startlab.sk/pomilujma. Určite si ju pozrite, či už zo zvedavosti alebo z úprimného záujmu. O tom ako vznikla hra, čo je jej cieľom, pre koho je určená a aké benefity prináša sa dozviete nižšie!

Ako vznikol nápad vytvoriť kartovú hru Pomiluj ma?

Pri práci s klientmi, som si všimla, čo sa zmení, keď sa partneri medzi sebou začnú otvárať a rozprávať sa o sexe. Ako sa transformuje ich sexuálny život, keď sa začnú viac hrať, objavovať a spoznávať. Lenže, kde začať? Chcela som ľuďom poskytnúť nástroj, ktorý by podnietil intímne rozhovory a priniesol im sexuálny život po akom túžia. Hra Pomiluj Ma (pomaly miluj ma) –  pomáha spoznať vlastné telo a učí, ako milovať pomaly.

Tvorí ju 150 otázok na prehĺbenie intímneho vzťahu, 50 vzrušujúcich aktivít, ktoré odhaľujú tajomstvá úžasného sexu, prinášajú nové skúsenosti a rozširujú obzory a sprievodca intimitou, ktorý ukáže podrobné cvičenia zamerané na komunikáciu v partnerstve a vytvorenie priestoru pre tie najbúrlivejšie erotické dobrodružstvá.

Čo je cieľom hry?

Kreatívna hra Pomiluj Ma ukáže, ako preskúmať sex s hravosťou, humorom a intelektuálnou zvedavosťou. Podporuje v prehĺbení sexuálnej túžby, oživuje sexuálny život, buduje sebavedomie a dôveru v partnerstve, prináša viac (seba) potešenia, vzrušenia, orgazmov, dlhodobú spokojnosť a sexuálnu pohodu.

Často máme strach, že zraníme toho druhého alebo ho/ju nebudeme môcť uspokojiť, nevieme, ako a kedy povedať, čo chceme v sexe, ako sa vyjadriť a komunikovať, po čom túžime a, čo sa nám páči. Hanba je ďalší faktor, ktorý nás stopne, predtým, ako začneme. Toto všetko spôsobuje, že nastáva tzv. tichá domácnosť a sex prestáva byť zábavou, naopak stáva sa povinnosťou. V intímnom vzťahu hľadáme zmyselnosť, spoločný rast a nové skúsenosti. Hra Pomiluj Ma sa pozerá aj na tento aspekt a pomáha riešiť situáciu.

Pre koho je hra určená?

Hra je určená pre všetky páry, bez ohľadu na pohlavie, orientáciu, náboženstvo či návyky, ktoré chcú spolu odhaľovať svoj sexuálny život a priniesť viac radosti, spojenia a autentickosti do intímneho života. Stále sa učíme, aj keď nám všetko klape v posteli, vždy je priestor na spoznanie toho druhého o trošku viac a posilniť vzájomné puto.

Aký má vplyv táto hra na kvalitu vzťahu?

V momentálnom kolobehu, často kladieme intimitu na posledné miesto a neuvedomujeme si, ako sa medzi partnermi vytvára priepasť. S časom začína chýbať spojenie, príťažlivosť, cítime, že sme sa stali len spolubývajúcimi. Hra je špeciálne navrhnutá tak, aby pomohla vyjadriť párom ich jednotlivé potreby, fantázie a túžby. V posteli totiž môže byť sranda. Sex môže byť dobrodružstvo.