Niečo staré, nové, modré, požičané… a niečo drevené

A je tu svadba! Pokiaľ práve čítate tieto riadky, ste zrejme šťastnou budúcou nevestou, spokojným ženíchom alebo tým, kto má celú svadbu na starosti. Čo je pri svadbe najdôležitejšie? Samozrejme, aby si obaja hlavní aktéri povedali ÁNO, aby sa na svadbe zišli všetci tí, ktorí boli pozvaní a tiež, aby sa dodržali nejaké tie tradície. Napríklad tá, ktorá odporúča neveste mať na svadbe niečo staré, nové, modré, požičané… a podľa BeWooden i niečo drevené! A s tým všetkým vám v BeWooden radi pomôžeme!

Viete, odkiaľ sa táto tradícia vzala?

Tradícia, ktorá odporúča neveste mať niečo staré, nové, modré a požičané má korene nie u nás, ale vo Veľkej Británii. V angličtine znie celé porekadlo takto: „Something old, something new, something borrowed, something blue and a sixpence in her shoe“. To znamená, že by si nevesta okrem predošlého mala do svadobných črievičiek vziať i šesťpencu, ktorá zaručí jej manželovi bohatstvo.

Teda:

  • šesťpenca = symbol bohatstva v nastávajúcom manželstve,
  • niečo modré = symbol čistoty a vernosti,
  • niečo požičané = symbol toho, že sa nevesta po svadbe môže spoľahnúť i na rodinu a priateľov,
  • niečo staré = symbol dobrého vzťahu s pôvodnou rodinou a priateľmi,
  • niečo nové = symbol nádeje v spokojný manželský život.

BeWooden upravuje tradíciu a odporúča i niečo drevené!

Nie, že by sme chceli zasahovať do pôvodných svadobných tradícií, ale s našou svadobnou kolekciou nemôžeme inak! S našimi štýlovými drevenými produktami si svadbu užijete a zároveň si nevesta u nás môže zaobstarať:

  • niečo nové – napríklad listovú kabelku Vespa Clutch v púdrovej farbe, ktorá bude ladiť k jej svadobným šatám alebo zrkadielko Rubi pre kontrolu jej svadobného vzhľadu,
  • niečo drevené – napríklad náramky Celli Bracelet, Sole Bracelet, Deniq Bracelet, Zebrano Bracelet…

Drevené doplnky máme i pre ženícha!

Nielen nevesta, ale i ženích si môže k svadobnému outfitu zaobstarať niečo drevené. Pre ženíchov máme v našej ponuke úžasnú svadobnú kolekciu, z ktorej si určite vyberú. Máme manžetové gombíky, drevené motýliky, opasky, traky alebo vreckovky do saka.

 

A aké tradície do vašej svadby vnesiete vy?