Kvety dodajú šmrnc aj v zime…

 

Kvetinový vzor je nesmrteľný trend, ktorý sa so železnou pravidelnosťou vracia každú sezónu. Nie je výlučne záležitosťou jari a leta, pokojne ho môžete nosiť  365 dní v roku.

Florálne motívy sa stále častejšie objavujú aj v zimných kolekciách a inak tomu nie je ani túto zimu. Zároveň kvety neodmysliteľne patria k boho štýlu, ktorý prevláda aj v novej kolekcii Stefanel pre jeseň a zimu 2016/2017. Preto ich nájdete aj na modeloch tejto talianskej značky. Stefanel zakomponoval kvetinový vzor na sukne, pulóvre, svetre, kabáty. Nosia sa však málinko inak v porovnaní s letom a to oveľa sofistikovanejšie. Ani v zimnom období samozrejme nemusíte zabŕdnuť do nudných farieb, pokiaľ ale chcete naozaj neskonale zažiariť, vyhnite sa intenzívnym farbám a nahraďte ich decentnými, tlmenými odtieňmi, ktoré odvedú skvelú prácu. V Stefaneli vyzerajú kvety skvele na tmavom podklade – čiernom, tmavomodrom, fialovom či smaragdovozelenom. Aj samotný vzor sa objavuje skôr v tmavšom farebnom prevedení. A s čím kvetinové vzory kombinovať? Aj tu siahnite po neutrálnych odtieňoch ako je čierna, tmavomodrá, hnedá alebo biela. Stávkou na istotu bude tiež oblečenie vo farbách, ktoré sa objavujú v kvetinových vzoroch. Potom je tu tiež možnosť doplniť kvety iným vzorom. To už ale vyžaduje trochu cviku, viac času a cit pre kombinovanie niekoľkých módnych prvkov. Druhý vzor je potrebné vyberať naozaj s rozvahou. Najdôležitejšie je, aby sa kvetinový vzor s iným vzorom zhodol predovšetkým po farebnej stránke.

Kvetinový motív na oblečení sa hodí naozaj všade, môžete v ňom vyraziť do práce, do mesta, aj na párty, ale keďže sú kvety slávnostným symbolom, nezabudnite si ich obliecť najmä cez vianočné sviatky. Či už zvolíte zimné kvety na oblečení alebo na doplnkoch, buďte si istá, že v nich určite zažiarite. 

O značke Stefanel:

Od roku 1959 je značka Stefanel kľúčovým hráčom na poli pletenín. Predtým pod názvom Maglificio Piave získavala výroba stále silnejšiu pozíciu, v roku 1980 bol otvorený prvý butik už pod názvom Stefanel – v talianskej Siene. Prvý zahraničný butik našiel svoju adresu v Paríži, meste módy, len o dva roky neskôr. V rodinnom biznise sa dnes pohybuje už tretia generácia rodiny Stefanel, Eleonora Stefanel na pozícii kreatívnej riaditeľky, Carlo Stefanel ako riaditeľ obchodu. V súčasnosti značka Stefanel mení obchodnú stratégiu a prevádza značku do segmentu strednej a vyššej triedy módnych značiek.

 

2 3 4