Jazdecká prilba

Ak ste aktívny či rekreačný jazdec na koni, musíte vlastniť jazdeckú prilbu. Tá je dôležitým bezpečnostným prvkom pri jazde na koni. Ak jazdíte bez helmy, riskujete vážny úraz.

Podstatnou funkciou jazdeckej prilby je schopnosť absorbovať náraz do hlavy spôsobený pádom z koňa.

Podobne ako aj pri iných prilbách určených na rôzne športy, aj od jazdeckej prilby sa vyžaduje, aby bola vyrobená z kvalitných materiálov, ktoré sú zárukou kvalitnej ochrany hlavy. Kvalitná jazdecká prilba musí zabrániť vážnemu úrazu hlavy. Aby ste si boli istí pri výbere prilby, zvoľte si tú, ktorá má certifikáciu, ktorá zaručuje, že výrobca pri výrobe použil skutočne tie správne materiály.

Nosenie prilby by malo byť komfortné, jazdecká prilba by pri jazde nemal nikde tlačiť. Dobre upevnená prilba by mala byť pomocou podbradného remienka. Prilba by mala pevne sedieť na svojom mieste.

Na kúpu jazdeckej prilby si zvoľte overeného predajcu jazdeckých potrieb. Získate tak záruku kvalitného nákupu a istotu, že ste si vybrali správny produkt.

Internetový obchod jazdene.sk má vo svojej ponuke jazdecké prilby, ktoré spĺňajú náročné normy. Jazdecké prilby Swing používa napríklad jazdecká polícia v Anglicku.

Jazdecká prilba by mala mať nastaviteľný obvod pomocou koliečka, podobne ako pri cyklistických prilbách. Pokiaľ koliečko nemá, sú prilby označené v rozpätí jedného centimetra podľa obvodu hlavy. Je preto potrebné zvoliť presne sadnúcu veľkosť.

Vyberte si z kvalitných modelov jazdeckých prilieb podliehajúcich najnovším normám Európskej únie a od výrobcu, ktorý dodáva výstroj aj pre jazdeckú políciu v Anglicku.