Kozmetika, ktorá neuškodí vašej pokožke

Levandulový esenciálny olej-340x340

Nájsť dnes dobrú kozmetiku, ktorá nepodráždi jemnú ženskú pokožku a udrží jej mladistvosť, je čoraz ťažšie. Ženy pri nákupe kozmetiky hľadia najmä na ceny a vôbec si nevšímajú zloženie, pričom sa neraz stáva, že po odskúšaní kozmetiky idú naspäť do obchodu, kde sa pokúšajú kozmetiku reklamovať a vymeniť za inú.

Ak ste aj vy po mnohých pokusoch stratili nádej nájsť dobré kozmetické prípravky, skúsime vám odporučiť prírodnú kozmetiku. Na jej kvality sa budete môcť spoľahnúť kedykoľvek.

 

Argánový olej

 

Veľa žien nevenuje dostatočnú pozornosť práve vlasovej pokožke, pritom o vlasy sa dôkladne stará. Aby nielen vlasy, ale aj pokožka na hlave bola ošetrená, mali by ste si hneď po umytí vlasov aplikovať zopár kvapiek argánového oleja na vlasy. Nezabúdajte – aplikujte ho tesne po kúpeli, kým sú vlasy a pokožka ešte vlhké. Argánový olej dokonale posilňuje elasticitu pokožky a chráni ju pred starnutím.

Levanduľový olej 

Táto fialkovastá rastlinka je u nás viditeľná najmä od júna do augusta. Práve v tomto období hojne kvitne v slovenských domácnostiach a na úrodných pôdach. Domáce gazdinky ju poznajú najmä ako ochranu pred moľami. Využiť ju môžete aj pri príprave kozmetiky, poprípade pri príprave levanduľového oleja. Ak si chcete pripraviť domáci levanduľový olej, postupujte takto:

  1. Levanduľové kvety si usušte a dajte si ich do zaváraninového pohára.
  1. Podľa toho, aký veľký pohár máte, zohrejte olej na panvici. Odporúča sa panenský olivový.
  1. Po zohriatí vylejte olej do pohára s levanduľovými kvetmi a následne pohár prikryte kuchynskou fóliou. Následne pohár zagumičkujte. Zabránite tak tomu, aby sa vám tekutina vyliala.
  1. Pohár s levanduľou dajte na tmavé a chladné miesto. Nechajte ho odstáť minimálne mesiac, pritom sa snažte raz denne pohár pretriasť.
  1. Po mesiaci pohár otvorte, vyberte lístky levandule, postláčajte ich.
  1. Z postláčaných lístkov získate dlho očakávaný levanduľový olej.

Na internete sa tento návod považuje za najjednoduchší a za najlepší. V prípade, že by ste si chceli vyrobiť vlastné levanduľové mydlo, nebude problém.