Aloe vera pre krásu

Aloe vera sa používa po stáročia k ozdraveniu a omladenie kože. Bol to jeden z najobľúbenejších tajomstvo krásy kráľovnej Kleopatry. Tá si pre udržanie svojej krásy natierala gélom tejto rastliny celé telo.

Aloe vera vo svojich sukulentných listoch ukladá gél (šťavu) s vysoko ochrannými a liečivými vlastnosťami, ktoré sú z lekárskeho hľadiska uznané. Gél aloe sa používa v mnohých kozmetických prípravkoch ako sú pleťové vody, krémy, výživná séra a ďalšie. V skutočnosti tento prírodný gél nepotrebuje vôbec spracovanie, aby bol účinný. Jediné čo musíte urobiť je zlomiť list, naniesť na pokožku a ďalej len nechať “čarovať” túto blahodarnú rastlinu.

Na čo všetko možno aloe vera gél použiť?

1. Na menšie popáleniny a spáleniny od slnka

Gél má chladivý efekt, hojí a hydratuje popálenia alebo spáleniny. K okamžitej úľave treba odrezať (zlomiť) list a votrieť gél aloe na koži. Je to najlepšie prírodné mlieko po opaľovaní.

2. Upokojuje vyrážky a podráždenú kožu

Gél je bohatým zdrojom antimikrobiálnych, antioxidačných a protizápalových zlúčenín, ktoré môžu byť použité na liečenie širokej škály kožných ochorení, ako sú ekzémy, vyrážky, lupienka a akné. Znižuje zápaly, podporuje obnovu buniek a ochladzuje a zvlhčuje pokožku.

3. Účinky proti starnutiu a hydratačné vlastnosti

Gél zanecháva pleť dobre hydratovanú a vyživenú. Je plný vitamínu C, E a beta karoténu, ktoré sú známe v boji proti voľným radikálom a svojimi vlastnosti proti starnutiu pokožky. To je dôvod, prečo vidíme aloe vera v mnohých komerčne dostupných kozmetických výrobkoch.

4. Znižuje výskyt strií

Keď sa naša koža natiahne za hranice svojich možností (z dôvodu tehotenstva alebo rýchleho priberanie na váhe), vznikajú drobné trhliny, objavujúce sa v hornej vrstve našej pokožky. Každodenné použitie aloe vera gélu pomáha liečiť tieto rany a znižuje viditeľnosť jaziev a strií.

5 Upokojí po bodnutí hmyzom

Upokojí svrbivé a podráždené miesto po bodnutí hmyzom. Protizápalový a chladiaci účinok aloe vera gélu robí divy!

Aloe vera sa dá ľahko pestovať v domácom prostredí v kvetináči. Ak nemáte túto rastlinu doma, je dobré si zaobstarať aspoň pár listov na uskladnenie do chladničky a mať tak tento zázrak prírody vždy po ruke.