Konkurenčný plat je rozdiel pre prilákanie talentov

Jednou z výziev, ktorým spoločnosti v súčasnosti čelia, je nájsť kvalifikovaných odborníkov na svoje voľné pracovné miesta. Otázkou však zostáva: vedia firmy rozpoznať a oceniť dobrého profesionála? Hoci na trhu jr stále k dispozícii vysoký počet pracovníkov, je dôležité sledovať trendy na trhu, osvedčené postupy na prilákanie a udržanie a, samozrejme, odmeňovanie. Je plat konkurencieschopný a v súlade s trhom?

Ľudia sú hlavným aktívom každej organizácie a investovanie do nich je zásadné, koniec koncov sú to práve oni, ktorí riadia podnikanie.  Inzercia práce musí byť tiež správne cielená na prilákanie talentov.

Ukážte pracovníkom, že vám na nich záleží

Pracovníci sú najdôležitejším aktívom vášho podnikania. Musíte do nich investovať, aby mali pocit, že sú cennými členmi vášho tímu. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, napríklad poskytovanie školení alebo ročných bonusov. Pracovné ponuky musia byť dostatočne zaujímavé, aby ste získali skutočne tých najlepších pracovníkov.

Hlavným zameraním je ponuka konkurencieschopného platu. Je to hmatateľný spôsob, ako ukázať svoje odhodlanie starať sa o svojich zamestnancov, čo sa vám pravdepodobne oplatí tvrdou prácou a podporou aj v ťažkých časoch.

Znížte fluktuáciu zamestnancov

Udržanie talentov je jednou z hlavných výziev, ktorým budú manažéri čeliť v roku 2022. Medzi hlavné dôvody na obavy patria:

  • Ako sa vysporiadať s konkurenciou vo fáze postupu
  • Zvýšený tlak v práci
  • Nespokojnosť so mzdami

Niekedy sa to môže stať efektom snehovej gule, keď ostatní pracovníci začnú prehodnocovať svoj vlastný plat a zvažujú iné pracovné príležitosti.