Sporenie so sumou 20 € mesačne? Áno, aj do akcií a dlhopisov

Tri štvrtiny Slovákov vie z rodinného rozpočtu ušetriť minimálne 20 € mesačne, ale i tak túto čiastku viac ako polovica ľudí neinvestuje a nezhodnocuje svoje peniaze. Prečo je to tak? Myslia si, že na to nemajú prostriedky a investovaniu nerozumejú. Ako teda speňažiť aj tých 20 €? Aj to stačí, ak sa chcete pustiť do investovania do akcií a dlhopisov.

Investovanie do akcií a dlhopisov
V prípade, že nie ste začínajúci investor, sledujete finančné trhy a sám im rozumiete, máte väčšie finančné prostriedky, vtedy sa vám oplatí investovať do akcií kupovaných nepriamo. Keďže akcie kolíšu, mali by ste mať k dispozícii dlhší časový horizont. Pokiaľ však máte k dispozícii dlhší časový horizont, ideálne 7 a viac rokov, môžu byť zaujímavou voľbou a priniesť nadštandardný výnos.

V tomto prípade treba začať s tým, že si o tom naštudujete čo najviac. Pri knihách objednávaných online nezabúdajte na zľavové kódy k nákupu. Nájdete ich pre Martinus, PantaRhei aj pre ďalšie kníhkupectvá. Na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/ ich nájdete pre tisíce obľúbených slovenských eshopov, len platné promo kódy, vďaka ktorým ušetríte aj desiatky eur pri každom nákupe cez internet.

Čo ak som ešte neivestoval?

Fakty sú jasné, väčšina, dokonca aj z radov skúsených investorov, svoje peniaze nedokáže zhodnocovať na základne vlastných vedomostí a skúsenosti. Tu sa netreba báť využiť overené spôsoby a nástroje na investovanie. Obchodníka s cennými papiermi si môžete nájsť aj online, využiť služby banky pre investovanie sa neodporúča pre vyššie poplatky a len minimálne zhodnotenie. Sú aj ďalšie možnosti.

Inteligentné investovanie s vyššími výnosmi

Platforma Finax ponúka možnosť investovania od 20 eur mesačne bez skrytých poplatkov a nevýhodných podmienok. Každá investícia, aj tá najmenšia, je rozložená do viac ako 10 tisíc firiem akcií a dlhopisov. Vďaka automatickému rebalansingu sa nemusíte báť prípadných poklesov.

Výnos je v priemere až o 7% vyšší, dôveruje im viac, ako 20 000 klientov a každý vklad je chránený Garančným fondom. Výhody Finaxu potvrdzujú recenzie aj skúsenosti klientov. Vklady ako aj výbery je možné realizovať kedykoľvek, pri výbere máte peniaze naspäť na vašom bežnom účte v priebehu niekoľkých dní.

Zdroj: https://www.firmar.sk/kam-investovat-10-000-eur/