Ekologický výmenný kurz

Ekologický výmenný kurz pre vaše čistiace prostriedky, čistiace prostriedky a ďalšie domáce výrobky, ktoré neustále kupujete

Existujú nejaké domáce náležitosti, ktoré kupujeme tak často, že o tom nemyslíme dvakrát: nie z ústnej vody? Získajte ďalšiu fľašu z drogérie. Beží na papierových uterákoch? Objednať ešte viac. Ale tento druh nedostatočného nákupu iba poháňa obrovský problém spotreby, ktorý máme v našich rukách. Nemusíte sa pozerať ďalej ako vírusovú show Marie Kondovej, aby ste zistili, že máme príliš veľa vecí a zdôrazňuje nás. Naša jednorazová myšlienka znamená viac práce pre naše už zaplavené skládky.

Je čas prelomiť cyklus, začínajúc týmito desiatimi joy-sparking home essentials. Všetci sú o niečo jednoduchšie na životnom prostredí ako ich tradičný náprotivok – či už prichádzajú do recyklovateľného obalu, alebo používajú viac prírodných surovín – a všetci vás dlho vydrží dlho. Zaplaťte trochu viac vopred a ušetrite si (a planétu) nejaké bolesti hlavy po línii.
1. Namiesto fľaškového čistiaceho prostriedku použite Dropps.

Kvapky na bielizeň spĺňajú všetky kritériá pre zdravšie pracie prostriedky: neobsahujú vonné látky a fosfáty a sú certifikované spoločnosťou EPA Safer Choice. A namiesto toho, aby boli balené vo veľkej plastovej fľaši alebo taške, Dropps prichádzajú do malinkej lepenkovej škatule, ktorá je recyklovateľná a ľahko skladovateľná.

Drops Unscented práčovňa prací prostriedok ($ 20)
2. Namiesto špongií používajte špinavé.

Vyzbrojený sloganom “Squwishful Thinking”, táto nová spoločnosť si kladie za cieľ vyzdvihnúť potrebu domácnosti, ktorá už dávno bola uviaznutá v minulosti: špongiou. Špinavé špongie sú vyrobené z celulózy, vlákna z dreva, čo je úplne biologicky odbúrateľné (tradičné obsahujú polyester alebo polyuretán). Prichádzajú tiež v komprimovanej verzii a rozširujú sa iba v mokrom stave, takže je ľahšie ich prepravovať a ukladať pod drez. Spoločnosť so sídlom v Brooklyne v súčasnosti pracuje na tom, aby sa jej balenie stalo 100% kompostovateľným.

Skvelé paralelogramové pop-up huby ($ 6 / balenie 3)
3. Namiesto papierových uterákov použite Tri modré vtáky.

Američania prechádzajú približne 3,7 milióna ton papierových uterákov ročne – a my ich ani nepotrebujeme! Chyťte opätovne použiteľný uterák, aby ste nasiakli ďalšie rozliatie alebo sa pozrite na alternatívy, ako sú švédske utierky Three Blue Birds. Cítia sa skôr ako hybridy medzi umývadlom a papierovým, ale sú umývateľné v pračke a môžete ich kompostovať na konci ich (veľmi dlhého) života