Aloe vera lieči ekzém

Keď máte ekzém, jediná vec, ktorú skutočne potrebujete, je úľava. Rovnako ako mnohí trpiaci ekzémami, určite hľadáte čokoľvek,  aby ste sa zbavili svrbenia. Mnohí našli úľavu prostredníctvom kozmetiky na ekzém, ako je aloe vera, ktorá bola populárnou liečbou ekzému na celom svete.

Čo je Aloe Vera?

Aloe vera je tropická rastlina, ktorá produkuje vo svojich listoch gél, ktorý obsahuje viac ako 75 živín, ako aj vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Hoci sa najčastejšie používa na popáleniny a vyrážky, aloe môže byť použitá na liečenie iných kožných problémov, ako je psoriáza, ekzém a dokonca aj žalúdočné problémy. Vzhľadom k tomu, aloe vera má prirodzený  chladiaci efekt, použitie krému na ekzém môže byť upokojujúce.

Aloe Vera a ekzém = pomoc!

Prečo je dobré používať aloe vera na liečbu ekzému, a prečo je aloe vera tak účinná?

Hydratuje pokožku – pretože aloe obsahuje asi 99% vody, môže poskytnúť dodatočnú hydratáciu pokožky. Ekzém zanecháva pocit hrubosti, sucha a prasknutia. Udržiavajúc vlhkosť pokožky môžete ekzém liečiť.

Znižuje infekciu – Aloe vera obsahuje dva hormóny: Auxin a Gibberllins. Tieto dva hormóny umožňujú hojenie rán a majú protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zranenej koži rýchlejšie hojenie.  Pri ekzémoch je vždy dôležité udržiavať postihnuté miesto čisté a bez baktérií, aby sa znížila pravdepodobnosť infekcie.

Upokojuje svrbenie / zapálenie – s prirodzeným chladiacim gélom a protizápalovými vlastnosťami môže aloe pomôcť upokojiť svrbivú červenú pokožku. Môže tiež výrazne znížiť cyklus svrbenia, ktorý je bežný pri väčšine prípadov ekzémov.