Najlepšie vitamíny pre muža

Zatiaľ čo by ste mali mať možnosť získať všetky živiny, ktoré potrebujete pri výbere potravy, muži často strácajú známku, pokiaľ ide o správnu výživu, informuje Palo Alto Medical Foundation. Multivitamínový a minerálny doplnok vám pomôže zabezpečiť, že dostanete všetky nevyhnutné vitamíny a minerály, ktoré potrebujete. Obráťte sa na svojho lekára, aby vám pomohol nájsť dobrý multivitamín, ktorý vyhovuje vašim zdravotným cieľom a potrebám.

Tipy pre výber multivitamínu

Keď hľadáte multivitamín, uistite sa, že obsahuje dostatočné množstvo živín, ktoré potrebujete, a nie príliš veľa živín, ktoré nemáte. Dobrý multivitamín by mal poskytnúť 100 percent dennej hodnoty vitamínov A, D, C, B-6 a B-12, ako aj thiamínu, riboflavínu, niacínu, kyseliny listovej, medi, zinku a chrómu podľa Arizonskej štátnej univerzity ,

Príliš veľa vitamínu E môže zvýšiť riziko rakoviny prostaty a Linus Pauling Institute odporúča, aby ste si vybrali multivitamín, ktorý neobsahuje viac ako 30 medzinárodných jednotiek tuku rozpustného vitamínu.

Tiež sa chcete uistiť, že vaša vitamínová voľba obsahuje vápnik na podporu zdravia kostí. Aj keď nemôžete získať 100% dennej hodnoty vápnika v multivitamínových látkach, vyhľadajte tie, ktoré majú vyššie sumy.

Všetko v jednom

Najlepšie multivitamín je ten, ktorý si pamätáte. Výber vitamínového doplnku, ktorý musíte užívať len raz denne, vám môže pomôcť nad touto prekážkou. Existuje množstvo dobrých na výber a mnoho z nich je určené špeciálne pre mužov. Ak dávate prednosť multivitamínu na báze potravín, . Vezmite si multivitamín s jedlom na zvýšenie vstrebávania živín.
Viacnásobné tabletky

Niektoré multivitamíny vyžadujú, aby ste užívali viac ako jednu tabletku. Tieto typy vitamínov nemusia dobre pre tých, ktorí nemajú radi prášky na prehĺtanie, ale ak máte ťažký čas tolerovať všetky svoje vitamíny naraz, môže byť jednoduchšie rozdeliť dávku.


Žuvacie vitamíny

Ak máte ťažkosti s prehĺtaním piluliek, žuvacie multivitamíny sú dobrou voľbou. Tieto druhy vitamínov sú tiež zdrojom cukru. Môžete skúsiť prírodnú cestu nažive! Mužský Gummy Multivitamín, ale budete musieť žuť tri gummi, aby ste získali potrebné živiny. Značka Centrum ponúka oblátkovú žuvačku, ktorá vyhovuje mnohým potrebám živín pre mužov – aj keď nie je špeciálne určená pre mužov – a potrebujete iba jednu oblátku denne.