Ako si vybrať nový smartfón

Smartfóny sa stali neodmysliteľným osobným doplnkom. Smartfóny sú dôležitou súčasťou nášho života. Existuje na výber množstvo značiek, štýlov, veľkostí… Ako sa však správne zorientovať pri výbere nového smartfónu?

Batéria

Ak radi pracujete s rôznymi aplikáciami alebo radi hráte hry, streamujete video alebo aktívne využívate sociálne siete, určite sledujete výdrž batérie. Vyberte si smartfón s čo najdlhšou výdržou batérie.

Pamäť

Veľkosť pamäte do značnej miery ovplyvňuje aj rýchlosť a jednoduchosť ovládania (RAM). Treba myslieť aj na úložisko (ROM), kde sa ukladajú vaše súbory. Toto je pamäť, ktorá sa používa na ukladanie operačného systému, aplikácií a všetkých videí, fotografií a skladieb, ktoré chcete uložiť do telefónu.

Telefóny s vyššou RAM budú rýchlejšie a tie s vyššou ROM budú mať viac úložného priestoru. Bežný používateľ by mal byť spokojný s 2 GB RAM a 16 GB ROM. Ale ak ste náročný používateľ, vyberte si telefón s aspoň 3-4 GB RAM a 64 GB ROM.

Fotoaparát

Kvalitný fotoaparát môže byť skvelou voľbou pre ľudí aktívnych na sociálnych sieťach. Ale nenechajte sa tým oklamať. Fotoaparát s väčším počtom megapixelov sám o sebe nevedie k lepším snímkam. Okrem megapixelov sú kvalitné fotografie funkciou faktorov, ako sú úrovne ISO, clona, ​​ako aj rýchlosť automatického zaostrovania.

Procesor

Snapdragon, MediaTek, osemjadrový… existuje celý rad procesorov, ktoré využívajú výrobcovia. Ale dôležitá je rýchlosť vyjadrená v Gigahertz (GHz). Čím je rýchlosť vyššia, tým rýchlejší je procesor.

Displej

Trendom sú veľké displeje. Ale zvážte, či je veľký displej dobrá voľba aj pre vás. Zaberie viac miesta a úmorne rastie aj jeho hmotnosť.

Operačný systém

Na výber sú len dva operačné systémy (OS) – Android alebo iOS. Ak sa rozhodnete pre iOS, potom sa predvolene rozhodnete pre Apple iPhone. Všetci ostatní výrobcovia smartfónov fungujú na operačnom systéme Android.

Ďalšie rady ohľadom výberu technológií môžete nájsť tech magazíne.