Ako si vybrať najlepší lovecký nôž

Kde viac môžete overiť skutočnú kvalitu noža a využiť jeho vlastnosti ako v divočine? Rusko je obrovská krajina z rozmanitou prírodou a je to krajina známe extrémnym počasím. Aj vďaka týmto podmienkam sa tu po stáročia rozvíjala výroba nožov, ktoré vás nemôžu zradiť ani v tých najextrémnejších podmienkach. Na trhu existuje široký výber ruských poľovníckych nožov s vlastnosťami, ktoré niektorí ľudia milujú a iní nenávidia. Prinášame vám niekoľko praktických rád na výber najlepšieho loveckého noža.

Na aký účel nôž potrebujete

Je dôležité zvážiť, aj to, akú zver lovíte. Lov veľkej zveri bude vyžadovať väčší nôž ako menšia zver. Univerzálna veľkosť čepele je 10 cm. Toto je univerzálna čepeľ pre poľovníkov. Ale túto veľkosť využite aj na rôzne iné úlohy v teréne.

Na rozdiel od čepele noža na prežitie nie je nevyhnutné mať na pevnú čepeľ. Pretože pevná čepeľ nemá v podstate žiadne pohyblivé časti, je zvyčajne silnejšia a je menej pravdepodobné, že dôjde k poruche. Nedostatok pohyblivých častí značne uľahčuje čistenie.

Rusko je krajina z dlhou históriou výroby nožov. Ruské nože sú uznávané na celom svete. Moderné ruské nože dbajú na kvalitu a sú vyrobené modernými technológiami a z veľmi kvalitných materiálov. Ruské nože sú spoľahlivé a pre svoje vlastnosti sú vyhľadávané.

Na druhej strane, skladací nôž zaberá menej miesta a poskytuje pohodlie ľahkého vloženia do vrecka. Ďalšou výhodou je, že niektoré skladacie nože majú viac ako jednu čepeľ.

Nie, nepotrebujete parák, ale je to funkcia, ktorú mnohí aj prakticky využijú. Parák je naostrený polkruh pridaný k zadnej časti chrbtice, ktorý sa používa na spracovanie zvierat v teréne. Je to dobrá vlastnosť, ale na loveckom noži nie je ani zďaleka nevyhnutná.

Existuje niekoľko nevýhod loveckých nožov. Unikátny tvar paráka môže byť ťažšie naostriť, preto veľa poľovníkov používa na zaostrenie zvnútra okrúhly pilník.

Opäť je to otázka preferencie. Mnoho modelov sa predáva s parákom a bez neho, takže si môžete vybrať nôž, ktorý chcete, s parákom alebo bez neho.

Ruský nôž Lemax LX023

Legendárny ruský nôž s klasickým vzorom. Obľúbený lovecký nôž, ktorý však využijete pre veľa iných úloh. Spoľahnite sa na kvalitu a optimálny tvar, ktorý sa dobre drží

Ruský nôž Lemax LX005

Ruské nože sú ikonické. Veľmi dobre sa predávajú pre svoju overenú spoľahlivosť. Tento model noža s hákom s neho robí vynikajúci univerzálny nôž.