Ako prať oblečenie v práčke

Vedieť, ako prať oblečenie bez toho, aby ste ho zničili, je dôležite. Pred naplnením práčky musíte urobiť prípravu  – ako napríklad rozdeliť oblečenie podľa farby a typu materiálu. Na základe tohto sa musí zvoliť správny prací cyklus na pranie s potrebným množstvom pracieho prachu.

Nie všetky tkaniny sú rovnaké, takže musíte vytvoriť hromady na základe farby a typu tkaniny.

Oddeľte svetlé oblečenie od tmavého: Najväčšia chyba, ktorú môžete urobiť pri praní, je zmiešať farebné a svetlé oblečenie do jedného pracieho cyklu. Najmä nové oblečenie stráca pri praní farbivo. Preto neperte svoje červené tričko s bielou spodnou bielizňou, ak nechcete, aby sa spodná bielizeň stala ružovou!

Oddeľte bielizeň podľa typu materiálu

Ťažké látky, ako sú džínsy a uteráky, si vyžadujú iný cyklus prania ako jemné prádlo (ako sú podprsenky a spodná bielizeň) alebo ako napríklad tričká.

Pred praním si prečítajte štítok o starostlivosti na oblečení. Niektoré odevy je možné čistiť len za sucha, zatiaľ čo iné odevy, ako napríklad oblečenie z vlny, je potrebné prať v ruke špeciálnym mydlom a vysušiť ich umiestnením na uterák alebo stojan.

Ak chcete chrániť všetky odevy pred poškodením, ktoré môže práčka spôsobiť, na zips a pred praním otočte odev zvnútra von.

Vyberte správne nastavenie

Práčky majú nastavenie teploty vody. Horúcu vodu používajte na oblečenie  svetlej farby, ktoré sú obzvlášť špinavé alebo páchnuce. Na tmavé oblečenie (najmä nové), ktorého farby budú pravdepodobne stekať, použite studenú vodu. Bavlnené výrobky tiež vyžadujú studenú vodu, aby sa zabránilo zmršteniu.

Správny prací prostriedok

Je dôležité pridať správne množstvo pracieho prostriedku, ktoré závisí od veľkosti náplne. Niektoré pracie prachy sú účinnejšie ako iné. Dokonca aj rovnaká značka pracieho prostriedku môže mať odlišnú kvalitu. Najmä v bežných supermarketoch kúpite len menej kvalitné značkové pracie prostriedky. Aby ste zvolili dostatočnú kvalitu, môžete si za porovnateľnú cenu kúpiť pracie prostriedky, ktoré sú určené pre Rakúsky alebo Nemecký trh.

Internetový obchod rakuskadrogeria.sk širokú ponuku pracích prostriedkov a drogérie určenej pre Rakúsky a Nemecký trh. Vyberte si kvalitnú drogériu za dobrú cenu.