Ako posilniť imunitu

Jeseň je už skoro tu – aspoň teda čo sa týka počasia a panujúcich teplôt, kalendárne tento rok začína jeseň až 22. septembra a my si tak na jeho oficiálnej kraľovanie musíme ešte chvíľu počkať. Vzhľadom k rozmarnému počasie a jeho nepredvídateľným výkyvom rozhodne nie je od veci zamyslieť sa nad tým, ako si práve teraz posilniť imunitu, aby vás poletujúce bacily nezaskočili.

Ak sa nechcete s príchodom farebného jesene doma potiť v posteli, piť horúci čaj a zásobovať svoje telo prášky proti nachladnutiu, potom zostaňte s nami a prečítajte si dnešný článok. Zamysleli sme sa nad tým, ako a čím si teraz môžete posilniť imunitu, aby vás neskolila chrípka ani iné vírusy. Chcete vedieť viac? Potom čítajte ďalej!
Ako a čím si posilniť imunitu?

Hoci jeseň patrí k najkrajším obdobím, keď sú stromy veselo farebné a príroda sa halí do pestrej palety najrôznejších odtieňov, je rovnako veľmi nevyspytateľný a dokáže nás nemilo prekvapiť výkyvy teplôt, kedy sa teplejšie dni budú striedať s tými chladnejšími. Predíďte bacilom, ktoré teraz na vás budú útočiť zo všetkých strán s pomocou našich rád, ako posilniť imunitu!

Pozitívnym pohľadom na svet bacily odradíte!

Nechceme vás presviedčať, aby ste vzali lekáreň útokom a minuli balík peňazí za rôznorodé vitamínové prípravky a lieky, o ktorých efektívnosti možno mnohokrát pochybovať. Naša prvá rada je oveľa jednoduchšie – stačí len pozitívne myslieť, pozerať sa na život s úsmevom a byť jednoducho šťastní. Nie je nič ľahšie, než skrátka všetky starosti a jesenné neduhy hodiť za hlavu a mať radosť. Verte alebo nie, ale bacily tým odradíte!
Odpočívajte kedykoľvek to pôjde!

Bacily a vírusy nebudú mať najmenší šancu, ak budete na ich útoky dostatočne silní. Imunitu môžete posilňovať aj tak, že sa jednoducho dobre vyspíte a nebudete sa v otázke spánku klamať. Je až prekvapivé, aký veľký vplyv má na naše zdravie, fyzickú aj psychickú kondíciu poriadna dávka výdatného spánku. Nebojte sa teda vyspať do ružova!
Bez vitamínov máte menšiu šancu na úspech!

Hoci sme o pár riadkov vyššie hovorili, že vás nechceme nútiť do prejedania sa prípravky z lekárne, čo sa týka vitamínov, musíme spoločne urobiť kompromis. Bez tých sa vaše telo nezaobíde a ak bude ich mať naopak málo, dáva tak prechladnutie jasnú zelenú, aby sa pohrala s vašou obranyschopnosťou a imunitou. Nedovoľte teda, aby nad vami chrípka vyhrala tak ľahko a zásobujte svoje telo vitamínom D, B a A!
Očkovanie pre istotu!

Jedným z najúčinnejších a zároveň aj najefektívnejších spôsobov, ako si posilniť imunitu proti jesenným chorobám, je očkovanie, ktoré má až 80% preukázanú úspešnosť. Ak nie ste teda odporcovia tejto alternatívy, potom sa objednajte na očkovanie a zložte tak bacily na lopatky.