Ako si vybrať jazdecké topánky

Aby bola jazda na koni komfortná, potrebujete aj správne jazdecké topánky. Tie okrem pohodlia slúžia aj na bezpečné vedenie koňa.

Z akých materiálov sú  vyrobené jazdecké topánky?

Jazdecké topánky si môžete vyberať z rôznych materiálov – od PVC, syntetickú kožu až po kvalitné kožené topánky.

Aké jazdecké topánky vybrať?

Pre začínajúcich jazdcov na koňoch je vhodné zvoliť nízke jazdecké topánky, ktoré sa doplnia minichapsami. Kombinácia chapsov a nízkych jazdecký topánok umožňuje optimálnu voľnosť, a pri jazdeckých začiatkoch tak buďte mať menej práce s udržaním správne držanej päty. Výhodou nízkych jazdeckých topánok je tiež lepšie napasovanie na tenké či silné lýtka.

Nízke jazdecké topánky majú tiež zvyčajne nižšiu cenu v porovnaní z vysokými jazdeckými topánkami.

Dostupná varianta

Najdostupnejšou variantov sú topánky z PVC. Nevyžadujú náročnú údržbu, naopak poskytujú menej komfortu. Koženkové jazdecké topánky sú vzhľadovo podobné kožený, ktoré sú najdrahšie.

Jazdecké topánky môžeme rozdeliť ešte na naťahovacie, s gumičkou, alebo šnurovacie zo zipsom.

V ponuke internetového obchodu jazdene.sk nájdete rôzne typy jazdeckých topánok z rôznych materiálov. Je na vašom rozhodnutí, akú variantu si vyberiete. Ak potrebujete z nákupom poradiť, sprevádzať vás bude odborne vyškolený personál.

Tip od predajcu

Náš tip – najlepšia voľba sú kožené topánky. Vstupná investícia je síce vyššia, tá sa vám však vráti dlhšou životnosťou a maximálnym komfortom, ktorý si vás získa. Pohodlie kožených topánok oceníte aj pri nepriaznivom počasí.