Vyberte si kvalitný matrac

Dobrý matrac je rozhodujúci pre zdravý chrbát. Nájsť dobrý matrac, ktorý bude zárukou skvelého spánku a zlepší úroveň pohodlia je dôležitý.


Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú bolesť chrbta a spôsob spánku, ale dobrý matrac má preukázateľné pozitívny vplyv na dobrý spánok a zdravý chrbát. Ak máte nesprávny matrac (alebo ak je matrac starý a vyležaný) spôsobuje vašu bolesť a zhoršuje spánok.


Dajte si pozor na nesprávny matrac
Ak vám váš matrac neposkytuje správnu podporu tým, že posilní nesprávnu  polohu na spanie, potom je to nesprávny matrac. Ak matraca nespĺňa vaše osobné preferencie, potom sa znižuje váš komfort, čo  vedie k prerušovanému spánku, ktorý môže zanechať ráno pocit únavy a bolesti.

Aj tie najlepšie matrace časom znížia podporu, takže by ste mali zvážiť výmenu matraca každých 8 až 10 rokov.


Neexistuje žiaden zázračný matrac, ktorý by bol vhodný pre každú osobu s bolesťou chrbta. Akýkoľvek matrac, ktorý vám pomôže spať bez bolesti, nepohodlia alebo prerušovaného spánku, bude pre vás najlepším matracom. Vyberte si matrac, ktorý spĺňa vaše osobné kritériá pre pohodlie a podporu a začnite dobre spať.

Získajte správnu podporu


Dobrý matrac jemne podopiera celé telo a udržuje chrbticu v neutrálnej polohe – bez ohľadu na to, či ležíte na chrbte, vpredu alebo na boku. Venujte pozornosť vašim tlakovým bodom pri výbere nového matraca.

Ja-a-matrac.sk je ponúka kvalitné matrace, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a môžu vám poskytnúť dostatočnú podporu, ktorú potrebujete.


Pokiaľ ide o zdravie chrbta – nerobte kompromisy! Investujte do kúpy kvalitného matraca, ​​ktorý je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov a môže vám poskytnúť dostatočnú podporu, ktorú potrebujete.