Trendy do vašej záhrady

Tí, ktorí obľubujú moderný dizajn, aplikujú ho tiež na vonkajší priestor. Vytvorenie elegantného a moderného prostredia okolo vášho domu vôbec nie je ťažké. Stačí k tomu odhodlanie, trochu tvorivého myslenia a chuť pustiť sa do toho. Vždy je dobré poradiť sa s odborníkom, aké rastliny sú najvhodnejšie pre váš dvor. Avšak inšpirovať sa môžete aj tu.

Ak sa vám páčia niektoré z rastlín, ktoré je ťažšie udržať, môžete si zasadiť priesady, vypestovať a vysadiť viacero kusov. Ak žijete v oblasti, kde nie je ľahké vypestovať pekný trávnik či záhradku, mohli by ste si vytvoriť takú záhradku, ktorá je odolnejšia voči suchu, a to použitím rastlín, ktoré nevyžadujú veľa vody. Tomuto štýlu sa hovorí xeriscaping a je čoraz populárnejším.

Zdroj: decoist.com

Zdroj: decoist.com

Či už uprednostňujete pokryť priestor väčším počtom rovnakých rastlín alebo použijete viacero druhov, moderný vzhľad dosiahnete tým, že rastliny zasadíte v riadkoch alebo skupinách. Podobné rastliny umiestnite dohromady a vytvorte tak kontrastný nádych. Alebo pridajte jednu výraznejšiu rastlinku, ktorá vynikne.

Menej je niekedy viac. Dajte pozor na to, aby ste to neprehnali. Nápadné rastlinky rozmiestnite nie veľmi natlačené pri sebe a pod nimi nech sa rozlieha vrstva štrku. Aj keď mnohé moderné techniky záhradného dizajnu používajú ako základ štrk či drobné kamienky, môžete použiť aj základ zo zelene, ktorý má tiež svoje čaro. Napríklad rozmarín vysadený okolo stromu pôsobí ako javisko a vytvára tak okolo stromu špeciálne prostredie. Môžete tiež použiť mach, ktorý krásne vynikne ako základ v kvetináčoch. Možností je veľa.