Super skvelé raňajky

Vstávanie z postele ráno je ťažké, preto sa môžete liečiť niečím dobrým na raňajky. Je pekné, aby sa vaše prvé jedlo dňa aj zdravé – plné celých zŕn, bielkovín a niektorých druhov ovocia alebo zeleniny. Tieto 10 receptov sú perfektnou kombináciou zdravého a upokojujúceho. A ešte lepšie? Sú tiež veľmi jednoduché.
1. Mix raňajky so zrnami

Pridanie quinoa k ovsenej vločke zvyšuje obsah bielkovín a zabezpečuje výdatnú zmes. Choďte pikantné a top misku s vajíčkom a sutéed zelenými alebo choďte sladké a dokončiť s čerstvým ovocím a mrholenie medu.
2. Kokosový, Apple, dátum & mandľový raňajkový mix

Táto austrálska obľúbená raňajky je trochu ako bezlepkové müsli. Vyskúšajte ju na jogurte, mlieku alebo dokonca pokropíme cez toastovú pšenicu.

3. Hash raňajky zeleniny

Vymeňte pravidelné zemiaky za farebnú zmes sladkých zemiakov, brokolice a papriky a máte raňajkový hash, ktorý je mimoriadne dobrý.

4. Ovesné vločky Masala Chai

Táto jedinečná ovsená vňať sa vyrába tak, že sa v mlieku, ktorý používate na varenie ovsa, namočí vrecko na čaj. Výsledkom je raňajková miska, ktorá je pikantná a navyše otepľuje.

5. Pizza avokáda a vaječnej raňajky

Chyť nakupovať celú pšenicu naan, aby si tieto raňajky pizze. Môžete ich dokončiť aj s niektorými nakrájanými čerstvými bylinami, ak ich máte na dosah ruky.

6. Ako si vyrobiť 2-zložky banánov palacinky

Potrebujete len zrelý banán a pár vajíčok, aby ste získali tieto palacinky bohaté na bielkoviny. Sú bezlepkové, bez mliečnych výrobkov a vážne chutné.

7. Pomalý sporák zázvor kuracie congee

Táto komfortná slaná kaša je dokonalá raňajky, keď sa cítite trochu za počasia. Urobíte to v pomalom sporáku znamená, že je pripravený správne, keď sa zobudíte.

8. Raňajky Banana Split s jogurtom a džemom

Áno, na raňajky môžete jesť banánový šrot a cítiť sa dobre. Táto verzia zamieňa zmrzlinu za chrumkavý grécky jogurt.

9. Raňajky Pečené zemiaky

Táto výdatná raňajky je dokonalá vec, ktorú máte urobiť, ak máte z večera pečené zemiaky pred večerou.