Správna vaňa pre váš domov

Výber správnej vane znamená, že budete musieť zvážiť niekoľko rôznych problémov. Niektoré z nich budete mať kontrolu nad tým, ako plánujete používať vaňu, zatiaľ čo iné sú viac alebo menej kontrolované vašou situáciou – napríklad obmedzenia existujúcej kúpeľne napríklad.

Spektrum možností prebieha nielen z čisto estetického, ale aj od typu vane, ktorú chcete. Voľby zahŕňajú všetko od základnej výlevky do sofistikovaných vzduchových vaní alebo elegantnej modernej šmýkačky.

Technológia tiež ovplyvňuje voľby, ktoré máte k dispozícii. Nielenže sa vane vyvíjali tak, aby zahŕňali vírivky, ale teraz môžete začleniť aj svetlo a zvuk.

Podnikateľský duch tiež podporil unikátne výtvory ako drevené vane, aj keď existujú úvahy premýšľať úzko s týmito druhmi vane.

Najdôležitejšie je to – výber vane vyžaduje niektoré vedomosti o vašej situácii, ako použijete vaňu a čo je k dispozícii. Získanie týchto základov vám pomôže na ceste k tomu, aby ste si urobili múdre a dúfajme, “čistiaci” výber.
Tu je to, čo je na tejto stránke
Aké sú základné vaty, ktoré potrebujem vedieť?
Aké druhy inovácií by som mal vedieť?
Čo mám zvážiť pred výberom?
Aké sú základné vaty, ktoré potrebujem vedieť?

Vane sa dodávajú v rôznych tvaroch, materiáloch a farbách. Ale skôr, ako sa dostanete do fázy výberu a výberu, s najväčšou pravdepodobnosťou spadáte do jednej z dvoch kategórií, ktorá zužuje vaše voľby:

Máte fyzické obmedzenia, že nová vaňa musí zapadnúť do (napríklad nahradiť existujúcu vaňu počas remodelovania)

Nemáte žiadne obmedzenia a môžete si vybrať prakticky akúkoľvek vaňu, ktorú chcete (napríklad s novým domom, doplnkom do kúpeľne alebo prerobením, ktoré zahŕňa odvracanie a presun existujúcich stien, inštaláciu atď.).

S tým, poďme pochopiť, čo by ste mali vedieť o výbere novej vane.

Typy vaní
Existuje niekoľko druhov vaní, z ktorých každá poskytuje iný účel v rámci kúpeľného zážitku.

Všeobecný účel
Hoci pravdepodobne nie je skutočná technická klasifikácia, vanika na všeobecné použitie je taká, že väčšina z nás pravdepodobne pozná a vyrástla. Slúži na niekoľko účelov, od umývania detí na čistenie psa. Obyčajne sú inštalované v výklenku (pozri nižšie). Nič tu nie je fajn, ale robia prácu.

rohovú vaňu

Vnútorná vaňa
Namáčacie vane sú zvyčajne hlbšie ako bežné vane pre všeobecné použitie a umožňujú vám ponoriť celé telo do vody. Prichádzajú v rôznych štýloch a tvaroch a líšia sa množstvom vody, ktorú drží. V tejto kategórii spadajú vankúše a vintage štýly voľne stojace vane, pretože zvyčajne majú vyššie strany a držia viac vody ako bežné vane.

Vchádza sa do vane
Kúpacia vaňa poskytuje dvere, ktoré vám umožňujú vchádzať do vane namiesto toho, aby ste museli šplhať cez okraj. Sú užitočné pre starších ľudí a každú osobu s obmedzenou pohyblivosťou. Dvere majú na ňom uzáver, ktorý dovoľuje vaničku obsahovať vodu, keď je naplnená.

Whirlpool a vzduchové vane
Whirlpoolové vane a vzduchové vane ponúkajú liečebné kúpele tým, že strieľajú vodu a vzduchové bubliny do vane na strategických miestach, aby vám poskytli pocit masáže. Rozdiel medzi vírivou vaňou a vzduchovou vaňou spočíva v tom, že vírivka vpichuje vodu do vane a mieša vodu, zatiaľ čo vzduchová vanička tlačí vzduch do svojho vodovodného systému do vody a vytvára tisíce bublín, ktoré oživujú vodu.

Tieto typy vane sú zložitejšie ako ostatné vane, pretože obsahujú čerpadlá, filtre, hadice a ďalšie zariadenia potrebné na cirkuláciu a “napájanie” vody.

Materiály na vaňu
Keď máte typ vane určený, mali by ste pochopiť rôzne materiály, z ktorých sú vyrobené. Každá z nich má svoje vlastné vysoké a nízke body a nie všetky typy vaní sa dodávajú vo všetkých materiáloch. Inými slovami, pravdepodobne nenájdete vzduchovú vaničku z liatiny.

Liatina
Liatina je veľmi odolný materiál, zvyčajne pokrytý porcelánovým smaltovaným povlakom. Liatinová vanička je pravdepodobne jedným z najodolnejších svietidiel v domácnosti, ktorá poskytuje desaťročia spoľahlivú službu.

Liatinové vane sú zvyčajne výklenky (obklopené 3 stenami) alebo voľne stojace odrody. Ich povrch je odolný a ľahko sa čistí, aj keď nechcete používať agresívne čistiace techniky alebo by ste mohli poškriabať povrch.

vane
Smalt, ktorý sa nakoniec opotrebuje alebo odrezáva, odhaľuje substrát z liatiny, ktorý môže rezieť. Nakoniec, liatinové vane sú ťažké a kombinované s hmotnosťou vody, potrebujú dobrú nosnú konštrukciu.

Smalt na oceli
Smaltované oceľové vane (alebo porcelán-na-oceľ, ako sa niekedy nazývajú) majú podobný pohľad na liatinové vane, s výnimkou toho, že sú ľahšie. Rovnako ako liatina, ich povrch je ľahko čistený a udržiavaný a ich ľahšia hmotnosť znamená, že sú ľahšie svaly do premenenej kúpeľne