Ako sa správne nalíčiť

Ako sa správne nalíčiť, aby sa váš výsledný make-up stal tou najlepšou vizitkou a dal tak vášmu okoliu jasne najavo, že sa o seba staráte s maximálnym úsilím? Hoci si väčšina žien myslí, že svoje kozmetické štetce ovláda so všetkou parádou a sú si isté v kramflecích, len hrstičku z nich skutočne rozumie líčenia a vie, ako sa správne nalíčiť.

Okrem správnej techniky líčenia je dôležité používať aj kvalitné štetca alebo vhodné kozmetické výrobky v podobe maskary, očných tieňov, podkladovej bázy alebo make-upu. Pamätajte, že menej je niekedy viac a u líčenia to platí obzvlášť!
Užitočné tipy ako sa správne nalíčiť v niekoľkých krokoch

Nie všetkým ženám bolo zhora dané, aby vyzerali dokonale aj bez zásahu štetca alebo make-upu. Ak aj vy patríte k obyčajným smrtelnicím, ktoré si skrátka k onej dokonalosti musí trochu pomôcť, potom si nenechajte ujsť naše tipy, s ktorých pomocou bude líčenie hračka.
Krok prvý: Čistenie a hydratácia

Ak chcete, aby vám make-up na tvári vydržal po celý deň, potom musíte svoju pleť na tak náročnú úlohu pripraviť. Pamätajte, že make-up lepšie držia v prípade, keď je pleť pod ním čistá, nie je mastná a je dobre hydratovaná. Vaším prvým úlohou preto je pleť dôkladne vyčistiť, odmastiť ju pomocou odličovače alebo micerální vody a nebojte sa použiť tónující krém, ktorého úlohou je zjednotiť farbu pleti a zakryť nedokonalosti.
Krok druhý: Make-up

Hneď druhým krokom je nanesenie make-upu, ktorý by mal byť odtieňovo čo možno najpodobnejší vašej prirodzenej farbe pleti. Snažte sa vyhýbať prílišne výrazným kontrastom, pretože tmavý tvár a oproti nemu svetlý krk rozhodne nevyzerá dobre. Preto nezabudnite make-up pomocou štetca rozotrieť do stratena a nakoniec ho zafixovať pomocou púdru.
Krok tretí: Líčenie očí

Líčenie očí je vecou každého z nás. Veľa záleží na tom, aký typ líčenia chceme zvoliť, či dáme prednosť výraznejším očiam, alebo naopak výraznejším perám. Pamätajte, že dohromady to nefunguje, ba naopak pôsobí až moc výrazne a rozhodne nie príťažlivo. Niekomu na oči stačí iba maskara, iný siahne po linke na hornom viečku alebo tieňa, čo je klasika.
Krok štvrtý: Pery

Posledným krokom vášho líčenia sú pery, ktoré buď môžete zvýrazniť pomocou rúžu alebo lesku, alebo ich nechať len tak prírodné, trebárs len ľahko pretreté balzamom bez zafarbenia.