Ako sa správne nalíčiť

Ako sa správne nalíčiť, aby sa váš výsledný make-up stal tou najlepšou vizitkou a dal tak vášmu okoliu jasne najavo, že sa o seba staráte s maximálnym úsilím? Hoci si väčšina žien myslí, že svoje kozmetické štetce ovláda so všetkou parádou a sú si isté v kramflecích, len hrstičku z nich skutočne rozumie líčenia a vie, ako sa správne nalíčiť.

Okrem správnej techniky líčenia je dôležité používať aj kvalitné štetca alebo vhodné kozmetické výrobky v podobe maskary, očných tieňov, podkladovej bázy alebo make-upu. Pamätajte, že menej je niekedy viac a u líčenia to platí obzvlášť!
Užitočné tipy ako sa správne nalíčiť v niekoľkých krokoch

Nie všetkým ženám bolo zhora dané, aby vyzerali dokonale aj bez zásahu štetca alebo make-upu. Ak aj vy patríte k obyčajným smrtelnicím, ktoré si skrátka k onej dokonalosti musí trochu pomôcť, potom si nenechajte ujsť naše tipy, s ktorých pomocou bude líčenie hračka.
Krok prvý: Čistenie a hydratácia

Ak chcete, aby vám make-up na tvári vydržal po celý deň, potom musíte svoju pleť na tak náročnú úlohu pripraviť. Pamätajte, že make-up lepšie držia v prípade, keď je pleť pod ním čistá, nie je mastná a je dobre hydratovaná. Vaším prvým úlohou preto je pleť dôkladne vyčistiť, odmastiť ju pomocou odličovače alebo micerální vody a nebojte sa použiť tónující krém, ktorého úlohou je zjednotiť farbu pleti a zakryť nedokonalosti.
Krok druhý: Make-up

Hneď druhým krokom je nanesenie make-upu, ktorý by mal byť odtieňovo čo možno najpodobnejší vašej prirodzenej farbe pleti. Snažte sa vyhýbať prílišne výrazným kontrastom, pretože tmavý tvár a oproti nemu svetlý krk rozhodne nevyzerá dobre. Preto nezabudnite make-up pomocou štetca rozotrieť do stratena a nakoniec ho zafixovať pomocou púdru.
Krok tretí: Líčenie očí

Líčenie očí je vecou každého z nás. Veľa záleží na tom, aký typ líčenia chceme zvoliť, či dáme prednosť výraznejším očiam, alebo naopak výraznejším perám. Pamätajte, že dohromady to nefunguje, ba naopak pôsobí až moc výrazne a rozhodne nie príťažlivo. Niekomu na oči stačí iba maskara, iný siahne po linke na hornom viečku alebo tieňa, čo je klasika.
Krok štvrtý: Pery

Posledným krokom vášho líčenia sú pery, ktoré buď môžete zvýrazniť pomocou rúžu alebo lesku, alebo ich nechať len tak prírodné, trebárs len ľahko pretreté balzamom bez zafarbenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.