Reštriktívne diéty môžu skrátiť váš život

Nová štúdia skúmajúca reštriktívne diétne účinky naznačuje trendy módne diéty, ako je keto, paleo, Atkins, Whole30, a diéta Dukan s niekoľkými nezamýšľanými dôsledkami. Áno, tieto low-carb jedlo plány môžu pomôcť vaše belavé vaše strednej, ale sú tiež skrátenie vášho života.

V štúdii z augusta 2018 bolo cieľom výskumníkov určiť, či existuje vzťah medzi kalorickým príjmom a úmrtím. Pozorovali 15 428 dospelých vo veku od 45 do 64 rokov, ktorí konzumovali mierne množstvo kalórií a porovnali ich s takmer 42 000 podobnými dospelými, aby zistili, či spotrebované kalórie súvisia s vyšším alebo nižším rizikom úmrtia.

Výsledky ukázali, že dospelí, ktorí sledovali diétu s vysokým alebo nízkym obsahom sacharidov, mali zvýšené riziko úmrtia. Naopak, tí, ktorých strava pozostávala z 50 až 55% sacharidov, zaznamenali najnižšie riziko úmrtnosti. Tí, ktorí konzumovali živočíšne bielkoviny a tuky, mali vyššie riziko úmrtia v porovnaní s inými oddanými s nízkym obsahom sacharidov, ktorí konzumovali rastlinné bielkoviny a tuky.

Zistili sme, že ľudia, ktorí konzumovali nízko-sacharidovú stravu, boli vystavení väčšiemu riziku Predčasná smrť: Riziká sa zvýšili aj pri jednotlivých príčinách smrti vrátane koronárnych srdcových ochorení, cievnej mozgovej príhody a rakoviny.

Ale skôr, než si zastrčíte uspokojivú večeru cestovín, cesnakového chleba, hranoliek a pizze, nezabudnite, že vedci v prvej štúdii zistili, že optimálne hladiny príjmu sacharidov sa pohybovali medzi 50 a 55 percentami. To znamená, že musíte vyplniť zvyšok svojej stravy s ovocím, zeleninou a inými výživnými potravinami, ktoré sú spojené so zdravým starnutím.

Hlavnými takeaways z týchto štúdií sú v podstate, že dobre-vyvážená strava bude mať vaše telo v pracovnom poriadku po mnoho rokov prísť. To, samozrejme, nie je pre nás novinkou, ale je to príjemná pripomienka, že nemusíte vykopať všetky svoje obľúbené jedlá, aby ste žili dlhý, zdravý život.