Prečo pestovať mikro bylinky?

Vďaka nášmu aktívnemu a často rušnému životu, ktorí žijeme, môže byť často náročné a ťažké zabezpečiť pestrú a vyváženú stravu. Potrebujeme získať základné dávky vitamínov a výživných látok.

Mnoho ľudí sa, preto rozhodne konzumovať rôzne doplnky výživy, tie sú však drahé a často obsahujú aj pochybný zoznam prísad. Investujte preto svoj čas a lásku mikro bylinkám. Pretože tieto čarovné bylinky vás nikdy nesklamú.

Prečo by ste mali začať s pestovaním mikro byliniek?

Mikro bylinky a zelenina sa pestuje z viacerých dôvodov, ako napríklad:

  • ponúkajú zdravý a prirodzený spôsob, ako začleniť výživnú zeleninu do stravy
  • ak neznesiete chuť nejakej zeleniny, je tu riešenie, dajte si ho v micro forme. Obsahujú všetky zdravé výhody a zároveň chutia výborne.
  • pomáhajú začleniť výživnú zeleninu do vášho jedálnička aj vtedy, keď nie ste zrovna ich fanúšik
  • pestovanie mikro byliniek môže byť skvelý spôsob, ako stráviť čas s deťmi
  • obyvateľom mesta a nováčikom v pestovaní sprístupňujú zážitok z pestovania vlastných potravín
  • ich pestovanie nie je náročné, pretože vyžadujú len veľmi malý priestor a údržbu
  • použitie mikro zeleniny a mikro byliniek zvyšuje množstvo minerálnych látok a vitamínov v jedle

Kde všade sa dajú využiť mikro bylinky?

Využitie mikro byliniek je všestranné, a preto sú vhodné na experimentovanie. Môžete ich napríklad použiť do čistého bieleho jogurtu. Výborne sa taktiež hodia aj, ako čerstvá obloha pri každom jedle. Môžete ich taktiež aj samostatne chrumkať, tak môžete ešte viac objaviť ich výnimočnú chuť plnú zdravia.

Záver

Ako ste sa mohli dočítať mikro bylinky majú množstvo výhod a využití. Ich pestovanie nie je náročné a oplatí sa ho vyskúšať. A ak ste už mikro bylinky vyskúšali a zistili ste, že si ich kupujete každý týždeň, tak si ich radšej vypestujte. Nielenže získate lepšiu predstavu o tom, odkiaľ vaše jedlo pochádza, ale ušetrí vám to aj vašu peňaženku.

A ešte niečo naviac

Ideálne je začať pestovateľskou sadou. Tá obsahuje všetko potrebné z úspešnému štartu, pretože práve tento prvý krok je najdôležitejší.

Pýtate sa, kde zoženiem takúto sadu? Musím kvôli tomu obehnúť niekoľko obchodov, aby bolo všetko potrebné nachystane? Niekde predsa majú kvalitný substrát, inde zas semená a Boh vie čo ešte všetko k tomu potrebujem. Nakoniec mi bude chýbať návod a celý môj plán k zdravému životnému štýlu nakoniec zlyhá?

Odpoveď znie rozhodne nie.

Teraz môžete sadiť mikro zeleninu úplne jednoducho. Kompletnú sadu a všetko, čo potrebujete vedieť, teraz nájdete v internetovom obchode microgreensslovakia.sk.