Podnikateľské nápady na generovanie vedľajších príjmov

 1. Auto detailing
  Máte starostlivé oko pre detail a lásku, aby ste veci žiarili čisto? Automatické detaily sú pre vás pravdepodobne dokonalým vedľajším predmetom podnikania. V podstate je vašou prácou urobiť z auta iskru zvnútra i zvonku – a veľa ľudí je celkom rád, že za túto službu zaplatia dobre.
 2. Opatrovanie detí
  Máte veľa večerov zadarmo? Ako deti? Opatrovanie detí môže byť pre vás veľkou príležitosťou. V piatok a sobotu večer sledujte viac detí a môžete si časom zarobiť nejaké ľahké peniaze.
 3. Prenajmite si izbu u vás doma
  Máte doma viac priestoru? Z tejto extra spálne urobte izbu na „posteľ a raňajky“. Ak bývate v blízkosti akéhokoľvek turistického cieľa, môžete si skúsiť prenajať izbu prostredníctvom Airbnb alebo CouchSurfing.com. Vo vašej komunite môžete tiež nájsť možnosti plateného hostingu: Prihláste sa na hosťujúcich študentov výmenných pobytov, navštevujte profesorov v neďalekej vysokej škole alebo pacientov v nemocnici, ktorí dostávajú dlhodobú liečbu.
 4. Blogovanie
  Ak máte radi písanie, nájdite tému, ktoré vás baví, a založte web venovaný tejto téme a čokoľvek iné, o čom by ste chceli hovoriť. Všetko, čo potrebujete, je počítač, nejaký čas a určitá energia, aby ste mohli neustále písať. Môže sa to začať ako koníček a časom sa z neho môže stať podnikanie. A hosting blogov môže stáť menej ako 12 dolárov mesačne.
 5. Nákup a predaj na eBay
  Vďaka technológii existuje viac príležitostí ako kedykoľvek predtým na nákup a ďalší predaj výrobkov za extra peniaze. Mnoho ľudí nakupuje miestne výrobky a produkty na požiadanie so zľavou a ďalej ich predáva na eBay za účelom zisku.
 6. Pečenie a zdobenie koláčov a košíčekov
  Užite si pečenie a máte trochu umelecký nádych? Naučte sa, ako zdobiť torty a robiť z nich špeciálne udalosti. Predávajte svoje výtvory online prostredníctvom Craigslistu alebo na stránke miestneho susedstva Facebook alebo na miestnych farmárskych trhoch. Mnoho ľudí je ochotných zaplatiť ostatným za vytvorenie vlastných koláčov pre narodeninové oslavy a špeciálne udalosti.
 7. Snežný pluh
  Žijete v zime s množstvom sneženia počas zimy? Ak áno, mohli by ste ľahko začať podnikať v oblasti snežných pluhov investovaním do pluhového príslušenstva pre váš pickup alebo Jeep. Ak chcete začať s menšou prácou, môžete si dokonca vybudovať svoju firmu vyčistením príjazdových ciest a chodníkov s lopatou alebo snehovým zhadzovačom.
 8. Chôdza so psom
  Chôdza so psom je ideálnou príležitosťou pre každého, kto má počas dňa zabitých niekoľko hodín. Akonáhle sa dostanete niekoľko klientov, stačí vziať svojich psov a vziať ich na dlhé, pokojné prechádzky, ktoré ich unavia a udržia ich vo forme. Bonus: Chôdze psov vám môžu pomôcť pri vašej snahe zostať fit.
 9. Na voľnej nohe
  Ak ste v slovách dobre, môžete nájsť nejakú prácu ako nezávislý pracovník online. Rôzne publikácie potrebujú online obsah vo forme príbehov, popisov produktov alebo služieb a správ, a ak máte talent a zručnosti, môžete ich jednoducho vytvoriť. Našťastie všetko, čo potrebujete, je pripojenie k počítaču a internetu, aby ste mohli začať.
 10. Vytváranie odevov na mieru
  Internet vytvoril príležitosti pre ľudí, ktorí môžu šiť a navrhnúť odevy na špeciálne účely pre špeciálne akcie. Mnoho ľudí našlo úspech pri vytváraní vlastných narodeninových odevov pre deti a pri ich predaji napríklad na stránkach Etsy alebo eBay. Okrem predaja online môžete túto službu predávať aj ľuďom vo vašej miestnej komunite.
 11. Čistenie domácnosti
  Mnohí ľudia jednoducho nemajú radi upratovanie svojich domovov a sú ochotní zaplatiť primeranú cenu, aby za nich niekto urobil prácu. Je to vynikajúci spôsob, ako zarobiť peniaze navyše flexibilným spôsobom, najmä ak máte počas pracovného týždňa voľno. A keďže budete pracovať pre seba, môžete si často zvoliť svoje vlastné hodiny, podmienky a plat.
 12. Domáce zvieratá
  Keď ľudia cestujú, často sa obávajú toho, čo sa stane s ich domácimi miláčikmi. Na tomto mieste vstúpite – ponúknite sa ako bezpečné miesto na opustenie svojich domácich miláčikov alebo sa budete chcieť obrátiť na domov a postarať sa o svojich miláčikov. V mnohých prípadoch sú ľudia viac ako ochotní zaplatiť kvalifikovanému zberačovi domácich miláčikov, aby sa vyhli posielaniu svojho miláčika do profesionálnej chovateľskej stanice.
 13. Domáca starostlivosť
  Mnoho štátov umožňuje ľuďom začať domácu starostlivosť s minimálnymi licenciami a administratívou. Ak máte radi deti a máte doma veľa času a priestoru, je to perfektný obchod, do ktorého sa môžete dostať. Potrebujete iba trezor alebo dve bezpečné miestnosti pre deti, niektoré hračky a aktivity a veľa trpezlivosti.
 14. Čistiace služby pre podniky
  Mnoho podnikov a občianskych inštitúcií potrebuje jednotlivcov, ktorí môžu vyčistiť svoje kancelárie a spoločné priestory mimo bežných pracovných hodín. Ak ste ochotní pracovať niekoľko nocí a cez víkendy, môžete si vybudovať čistiacu postrannú firmu a dostať sa do formy všetko jedným prudkým poklesom.
 15. Expert na sociálne médiá
  Takmer každý v súčasnosti používa Facebook, Twitter a Pinterest, ale vedeli ste, že mnoho spoločností zaplatí ľuďom, aby im pomohli spravovať svoje účty sociálnych médií – niekedy dokonca na čiastočný úväzok z domu? Ak chcete nájsť pracovné miesta v sociálnych médiách, môžete začať kontaktovaním firiem