Ortopedické matrace: ako sa správne rozhodnúť

Kvalitné matrace sú kľúčom k zdravému spánku, zdravému odpočinku a veselému ránu. Ortopedické matrace sú považované za najlepších zástupcov matracov, pretože okrem pohodlia a optimálnej tuhosti sú schopné podporovať správnu polohu chrbtice v noci a uvoľniť svaly vďaka optimálnemu poklesu anatomických oblastí tela.

Benab.sk vyrába rôzne druhy ortopedických matracov v závislosti od tuhosti, veľkostí, výplní atď. Preto, aby ste si kúpili matrac, ktorý bude perfektne sedieť, zvážte kľúčové nuansy.

Na čo si dať pozor pri výbere ortopedického matraca

  • Veľkosť. Mal by zodpovedať postave človeka. Štandardný rozmer jednolôžka je 90 x 200 cm, manželskej postele 160×200 cm. Ak je človek ťažký, je lepšie zvoliť pružinový matrac vysoký 18-30 cm.
  • Materiál. Vyberajte si ekologické a zdravé materiály. Hlavnými kritériami sú priedušnosť a hygiena. Poťah by mal byť odnímateľný, čo vám umožní ľahko osviežiť produkt bez chemického čistenia.
  • Tuhosť. Pre ľudí s veľkou hmotnosťou a tých, ktorí radi spia na chrbte, je lepšie uprednostniť ortopedické modely strednej tuhosti. Ak však ide o vážne ochorenia chrbtice, je lepšie zvoliť mäkší matrac, ktorý spoľahlivo podopiera telo v správnej polohe.
  • Vek človeka. Pre bábätká je vhodný tvrdý matrac, ktorý sa nebude prehýbať pod váhou tela a už od prvých dní formuje správne držanie tela. Od 3 rokov odporúčame vyberať výrobky strednej tvrdosti, starším ľuďom budú viac vyhovovať mäkšie ortopedické výrobky.

Ako príklad najlepších ortopedických matracov, ktoré spĺňajú kvalitatívne normy a kritériá výberu, môžeme ponúknuť model Benab Cosmonova S2000.

Z akých vrstiev sa skladá ortopedický matrac?

  • 3D poťah s pridaným uhlíkom. Je príjemný na dotyk, takže je ideálny pre citlivú pokožku a uhlíkové vlákno v zložení zabraňuje množeniu kliešťov a zvyšuje antibakteriálne vlastnosti. Poťah je dokonale priedušný a poskytuje ventiláciu počas horúcich letných nocí
  • HR studená pena. Kvalitná penová vrstva matraca s mikroporéznou štruktúrou má vysokú hustotu, takže úspešne kombinuje priedušnosť a elasticitu. Matrace so studenou penou v zložení sú schopné obmedziť prebytočnú vlhkosť z potenia, čo zvyšuje hygienu výrobku.
  • Latex. Extrémne pružná vrstva, vďaka ktorej je matrac odolný voči deformácii, elastický a schopný opakovať obrysy ľudského tela počas spánku. Je vyrobený z prírodných kaučukových vlákien, ku ktorým je pridaná vrstva umelého latexu, ktorý dodáva produktu hypoalergénne ergonomické vlastnosti.
  • Kokosová vrstva. Kokosové vlákno dodáva matracu pevnosť a ortopedickú tuhosť. Kokosová vrstva a 100% prirodzenosť materiálu zabraňuje vzniku plesní a húb a udržuje produkt dlho čerstvý.
  • Mikro vrecko. Kvalitné ortopedické matrace obsahujú až 2000 pružín v jednotlivých vreckách v 7 zónach anatomickej tuhosti, čo podporuje chrbticu v správnej polohe pri zachovaní všetkých prirodzených kriviek.

Moderný ortopedický matrac vám určite zaistí pohodlie, zdravý spánok a plnohodnotné zotavenie po náročnom dni, takže bude jednou z najlepších investícií do vášho zdravia a ďalšieho aktívneho života!