Naplánujte si dovolenku vopred

Európa sa stále mení a je nevyhnutné naplánovať a cestovať s najaktuálnejšími informáciami. Študnite skôr, než idete. Sprievodcovia, mapy, cestovné aplikácie a webové stránky sú kľúčovými zdrojmi na začiatku.

Zatiaľ čo informácie sú to, čo vás udrží na hladine, príliš veľa môže potopiť loď. Zmeňte svoje zdroje na to, čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám a záujmom. Druhá svetová vojna bojuje s výskumnými bojovými lokalitami, milovníci vína zamýšľajú nad zoznamom vín a MacGregors nachádzajú v Škótsku svoje klanové hrady.

Slovo varovania, ako ste vyliahnuť vaše plány: Pochopiť, čo tvary informácií, ktoré tvarujú vaše cesty sny. Informácie, ktoré vyhľadávate sami, pravdepodobne budú nestranné, zatiaľ čo informácie, ktoré prichádzajú na vás, sú poháňané podnikaním. Mnoho tlačených publikácií a webových stránok podporuje inzerenti, ktorí majú produkty a služby na predaj; ich informácie sú často užitočné, ale nie je to nevyhnutne nezaujaté. A neverte všetko, čo čítate. Výkon tlačeného alebo pixelového slova je strašidelný. Mnohé zdroje sú zachytené informáciami, ktoré sú nepravdivé. (Neuveriteľne, dokonca aj moje knihy môžu mať chybu.) Niektorí “spisovatelia” podliehajú pokušeniu napísať cestopisy založené na počutiach, cestovných brožúrach, iných knihách, publikáciách a zhovievavosti. Spisovateľ sa na letisku stretol s úradníkom z národnej turistickej rady, ktorý sa učí tipov, ktoré sú užitočné len pre ostatných, ktorí sú na letisku stretnutí s úradníkom z národnej turistickej rady.
sprievodcovia

Príliš veľa ľudí je z hĺbky a hlúpo, pokiaľ ide o informácie. Vidím ich každý rok, uviazli na uliciach v Paríži, krvácali peniaze. Je to kaskádová z nich v bankovkách 100 EUR. Turisti s príliš málo (alebo príliš zastaranými) informáciami vyčerpali peniaze, letieť domov skôr a nenávidia Francúzov. Nenechajte to byť vy: Vyberte si nedávno aktualizovanú sprievodcu, ktorý je pre vašu cestu vhodný a použite ju.

Pokiaľ ide o moje sledovanie sérií sprievodcov, ktoré pokrývajú Európu, pozrite si moje tipy na porovnávanie sprievodcov.
mapy

Keď vyberiete sprievodcu, vyberte mapu alebo dve pre plánovacie účely. Michelin Map Europe 705 poskytuje vynikajúci celkový pohľad na Európu. Mnoho vydavateľov sprievodcu (vrátane Rough Guides, Lonely Planet a mojej série) vytvára mapy alebo kombinované mapové sprievodky. Napríklad moje európske plánovacie mapy sú navrhnuté tak, aby boli použité s mojimi sprievodcami.

Akonáhle je vaša cesta v plnom prúde, podrobnejšie mapy – vrátane digitálnych – sú kľúčom k dobrej ceste; pozri moje tipy na výber mapy pre navigáciu v Európe.
Turistické informačné webové stránky

Takmer každé európske mesto má centrálne umiestnenú turistickú informačnú kanceláriu s mapami a radami. To je moja základná prvá zastávka pri príchode do akéhokoľvek mesta, ale nemusíte čakať, kým sa nedostanete do Európy, aby ste získali prístup k informáciám. Každá európska krajina má svoje vlastné oficiálne webové stránky o cestovnom ruchu – často ide o skvelé miesto na to, aby ste začali skúmať vašu cestu. Mnohé z týchto stránok sú vybavené praktickými informáciami, navrhnutými trasy, sprievodcami mesta, interaktívnymi mapami, farebnými fotografiami a brožúrami na stiahnutie zadarmo, ktoré popisujú pešie výlety a ďalšie. Navyše, takmer každá európska krajina má národnú turistickú radu, často s kanceláriou v USA, ktorú môžete poslať e-mailom alebo zavolať konkrétnymi otázkami.
Miestne webové stránky

Som veľkým fanúšikom miestnych webových stránok a blogov, ktoré sú nabité tipmi pre zasvätencov. Nielen, že vás naplnia najnovšie udalosti a horúce body, ale vám pomôžu pocítiť ako rodák v žiadnom okamihu.

Každé veľké mesto má množstvo online zdrojov určených pre umenie, kultúru, jedlo a pitie. Napríklad AOK je skvelým mestským sprievodcom do Kodane, s užitočnými informáciami o reštauráciách, nočnom živote a štvrtiach. Tajomstvá Paríža, americký cestovateľ novinár Heather Stimmler-Hall, má kalendár udalostí, recenzie hotelov a mesačný bulletin s odporúčaniami pre stolovanie a informácie o exponátoch a iných parížskych dianiach.

Jedným z mojich najobľúbenejších zdrojov je Matt Barrett’s Athens Survival Guide. Matt, ktorý rozdeľuje čas medzi Severnou Karolínou a Gréckom, sa cez svoje adoptované rodné mesto šplie ako dieťa v brodivom bazéne a nadšene zdieľa svoje objavy a pozorovania na jeho veľkorysom mieste. Matt pokrýva rozvíjajúce sa štvrte, do ktorých sa dostalo niekoľko návštevníkov, a ponúka nezameniteľné uhly mesta a odporúčania pre živé, neturistické reštaurácie.
Recenzie cestovateľov

Ak chcete naplánovať výlet, kedysi som sa spoliehal na cestovných kancelárií, iných spisovateľov cestopisov a na radu priateľov z úst. Tieto zdroje sú stále platné dnes – ale môj okruh “priateľov” sa zvýšil exponenciálne. S príchodom webových stránok a aplikácií, ako je Yelp a TripAdvisor, názory bežných cestujúcich menia cestovný ruch.

Recenzie vytvorené spotrebiteľmi môžu byť užitočné vo vašom plánovacom procese, čo vám umožní prezerať destinácie a dosiahnuť konsenzus ohľadne všetkého od hotelov a reštaurácií po pamiatky a nočný život.