6 národných alkoholických nápojov, ktoré musíte vyskúšať

Neexistuje nič lepšie ako  vychutnať si studené pivo na slnku alebo aperitív pred prázdninovým sviatkom. V zahraničí je ale dobré vychutnať niečo nové. Tu sú niektoré návrhy pre každého cestovateľa.

raki

Raki je neoficiálny národný nápoj Turecka a chutí rovnako ako grécke ouzo. Premenované Lionovo mlieko, tento nápoj je nesladený alkoholický nápoj s príchuťou anízu. Niekedy sa pridajú kocky ľadu, ktoré pri riedení spôsobia, že sa zmení mliečne biela farba. Preto meno Lionovo mlieko. Zvyčajne pijete Raki s meze – výber teplých a studených predjedál, ale nikdy nedopusťte chybu pri objednávaní len jedného pohára pre seba. Je zlé etikety, aby si nenašiel fľašu na stôl. Aj keď si objednáte fľašu na stôl a nikto ju nepije, ale vy, držte ju späť, pretože má obsah alkoholu 40%.

Brandy Sour

 

Hoci brandy kyslé je koktail, považuje sa za neoficiálny národný nápoj na Cypre. Je tu aj iná, Ouzini. Brazília vyrábaná na Cypre nie je taká silná ako koňak alebo Armagnac a má skoro karamelovú chuť. Hoci sú brandy sours dostupné na celom svete, jedinou podobnosťou, ktorú cyperská verzia zdieľa, sú brandy a citróny a Cyprus ich vyváža. Zvyšok cyperskej brandy kyslý obsahuje horko Angostura alebo Cypriot kohúty kvapky, rovnako ako soda voda, aj keď niektorí radšej používať limonádu. Koktail sa potom doplní ľadom. Znie to lahodne!

 

Maltský likér

 

Zatiaľ čo ste na Malte, vyskúšajte niektoré Bajtra. Vyrába sa hlavne na maltských ostrovoch, je to likér vyrobený z pichľavých hrušiek a má báječný sladký cukr. Ďalším miestnym likérom, ktorý stojí za to vyskúšať, je Anisette, vyrobená z aníz. Samozrejme, ak potrebujete studené pivo, musíte vyskúšať Cisk, maltézske národné pivo.

 

grog

 

Toddy je ľahký alkoholický nápoj (4%) vyrobený z kvaseného kokosového palmového muštu a zvyčajne sa podáva v bankách Toddy po celej krajine. Ak sa vám podarí vystupovať za úsvitu, dajte si pozor na mokré tupo. Títo chlapci stúpajú na palmách pozdĺž pobrežia Srí Lanky a zberajú dlaňovú šťavu z neotvorených kokosových kvetov. Je úžasné, že každý palmový strom môže produkovať každý deň až dva litre dlaždice. Ty piť Toddy rovnako ako pivo, ale nemá to taký chuť. Toddy je trochu nadobudnutá chuť, ktorá smeruje k octu.

slivovica

 

Slivovitz je silný, alkoholický a vyrobený z destilovanej, fermentovanej slivkovej šťavy. Je to trochu ako brandy. Táto číra kvapalina je národný nápoj Chorvátska, kde asi 70% slivovice vyrába slivovice. Toto je silná vec s obsahom alkoholu od 40 do 70% objemu