Najdrahší chlast, aký sa kedy predal na aukcii

Ľudia berú chlast veľmi vážne. Aj keď sme radi, že sa môžeme s obalom 35-dolárovou fľašou opičieho ramena občas vrátiť, vieme, že na celom svete existuje seriózny trh so vzácnymi, starými a špeciálnymi vínami a liehovinami. Do pekla, všetci vieme, že MSRP na fľaši Pappy Van Winkle je menej ako 100 dolárov, ale pretože toľko ľudí chce dostať svoje ruky do vyhľadávaného tovaru, veľa šťastia pri hľadaní niečoho v rozsahu do 1 500 dolárov / fľaša.

Pitie dobrého nápoja je časom uznávanou tradíciou, ktorá prevláda v celej ľudskej histórii, a ako si dokážete predstaviť, konkurencia pre tých, ktorí hľadajú fľaše – to konkrétne víno, ten obmedzený bourbon, to starobylé škótsko z tohto zaniknutého liehovaru – neuveriteľne divoký.

Ale o čom tu hovoríme? Pravdepodobne budete prekvapení.

Tu je 8 z najdrahších fliaš chlastu, aké sa kedy predali:

60-ročný Macallan – 1 100 000 dolárov
Keď si ľudia myslia, že sú chlastom, zvyčajne myslia na víno. Myslia si na nejakého starého chlapa s pestrofarebným ascotom v štýle 60. rokov a s fajčiarskou bundou, ktorá sa hýbe o „slávnej“ 57; nektár bohov! “Ale verte tomu alebo nie, whisky (najmä škótske výrobky) od roku 2011 dosahujú vynikajúce ceny kvalitného vína v aukcii. Tento super limitovaný (iba 12 vyrobených) predaný v Bonhams Hong Kong za rekordný rekord 1,1 milióna dolárov. Tieto fľaše boli uvoľnené v roku 1986 po 60 rokoch starnutia – áno, vážne, šesťdesiat.

Ley Diamante Pasion Azteca Platinum Tequila – 3 500 000 dolárov
Teraz vieme, čo si myslíte: Kto na Zemi, dokonca aj vo vzdialenom duchu svojej pravej mysle, zaplatí 3,5 milióna dolárov za fľašu tequily? Budeme úprimní: Materiál vo fľaši je jednoduchá añejo tequila vo veku šiestich rokov. Nie je tam žiadny veľký problém. Nezaujíma nás, či je tequila destilovaná z modrého agáve vysadeného na kopci kokaínu na 1 200 stôp jachte; nestojí to za toľko peňazí.

Skutočným predajným miestom pre túto tequilu je fľaša. Tieto krásne fľaše, ktoré navrhol mexický umelec Alejandro Gomez Oropeza, sú vyrobené z bieleho zlata a platiny a sú pokryté diamantmi. Ale nebojte sa – ak sú diamanty príliš bohaté na krv, môžete si kúpiť jeden diamanty za približne 250 tisíc.

Dalmore 62 – 250 000 dolárov
Aj keď táto fľaša Dalmore 62 Single Hiland Malt Scotch predáva za skromných 215 000 dolárov (159 060 USD), čínsky obchodník kúpil fľašu za neuveriteľných 250 000 USD už v roku 2011 na letisku v Singapure, či tomu tak nie je. Čo robí tento konkrétny škótsky tak cenným je jeho vzácnosť – iba 12 fliaš bolo vydaných. A ešte zriedkavejšie bolo v roku 2005, keď chlap nakúpil fľašu v hotelovom bare za niečo vyše 41 000 dolárov a vypil takmer celú fľašu pri jednom sedení.

Armand de Brignac Midas – 200 000 dolárov
Nemáme tušenie, prečo by niekto utratil 200 000 dolárov za fľašu šampanského, ale nie sme ani druh ľudí, ktorí majú na šampanské 200 000 dolárov.

To samozrejme nezabránilo ľuďom v užívaní vecí. Jay Z je majiteľom slávnej francúzskej šampanskej spoločnosti Armand de Brignac a je tiež majiteľom jednej z ich neslávne známych fliaš Midas vo výške 200 000 dolárov. Nevieme, či kúpil 3-litrovú monštrá, alebo či to bol darček, ale vieme, že má jednu a vieme, koľko to stojí.

Macallan 64-ročný v Lalique: Cire Perdue – 460 000 dolárov
Zdá sa, že vo svete drahého alkoholu sú dve veci: kvalita šťavy a kvalita fľaše, ktorá ju chráni. V tomto konkrétnom prípade sú obe veci veľkolepé.

Macallan 64-ročný je dobre, Macallan 64-ročný. Je to prakticky nektár bohov, a pokiaľ vieme, je to stále najstaršia a najvzácnejšia whisky, akú kedy plnila Macallan. „Fľaša“, ktorá sa dodáva, je nádherná jedinečná krištáľová karafa Lalique. Keď sa v novembri 2010 predala na aukcii Sothebyho v aukcii, každá cent z 460 000 dolárov, za ktorú sa predala, bola venovaná na charitu – čo, pokiaľ sa nás to týka, len prispieva k celkovému utrpeniu tejto skutočne jedinečnej akcie druh fľaše hooch.

Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne – 2 000 000 dolárov
Zo všetkých tamojších duchov je koňak považovaný za najvýznamnejších zo všetkých. Už dávno sa v komunite pitia považuje za luxus a pre nás je to crème de la crème. Avšak, ak chcete, aby tu boli dobré veci, je to koňak Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne.

Bude vám jedna fľaša v pohode 2 milióny dolárov? Absolútne. Ale za tieto peniaze dostávate koňak, ktorý dozrieva viac ako 100 rokov (veci sa vyrábajú od roku 1776), slúžia vo fľaši namočenej do 24 karátového žltého zlata a šterlingovej platiny a potom zdobené 6 500 – nie, to nie je preklep – elegantné diamanty.

Ak ste sa niekedy pýtali, ako by chcela chutnať pohára s najlepším chlastom na 100 000 dolárov, je to taká jednoduchá cesta do zasľúbenej krajiny.