Kupujeme nový bicykel

Rozhodnite sa, na čo ju budete používať

Existuje takmer toľko spôsobov, ako používať bicykel, pretože sú jazdci na bicykli. Ľudia a bicykle, ktoré jazdia, môžu byť zaradené do všeobecných skupín, ale každý je naozaj individuálny (zastaví sa krik “nie som” na zadnej strane).

Napríklad vy a váš sused by ste chceli, aby na bicykli jazdila do práce, ale ak ste nováčik na bicykli, ktorý plánuje do kancelárie neustále sa zdvihnúť a je už vážnym športovcom v inej aktivite ako beh, ktorý chce rýchlo pokryť vzdialenosť ako je to možné, nebudete chcieť ten istý bicykel.

Nie je to len to, čo budeš robiť s novým bicyklom, na ktorom záleží, ale ako a kde. Zamyslite sa nad všetkými aspektmi vašich potrieb:

Chcete ísť rýchlo na Tarmac? Potom budete pravdepodobne potrebovať nejaký druh ručného cestného bicykla.

Uprednostňujete stojacu pozíciu? Pravdepodobne budete chcieť bicykel s plochými riadidlami, ako je hybrid alebo dokonca horské bicykle.

Potrebujete nosiť batožinu? Chcete bicykel s držiakmi na stojany, zvyčajne vo forme závitových tvaroviek na sedadlách a zadných výhybkách.

Chystáte sa jazdiť v daždi? Ak nechcete byť studený a mokrý, chcete byť schopní namontovať blatníky, takže potrebujete príslušenstvo na výpadky pre nich.
Reklama AdTech

Ako kopcovité je to, kde budete jazdiť? Ak ste v Sheffielde, potrebujete široký rozsah výstroja. V Cambridge nie je to tak veľa.

Cesta mimo cesty? Na strmé, skalité chodníky potrebujete horský bicykel, ale pre ľahké koľaje a cesty s nečistotami by hybrid mohol robiť rovnako dobre a funguje lepšie na ceste, ak ho chcete zmiešať.

Plánujete sa načítať a zamieriť na kopce? Možno budete chcieť jazdiť na bicykli, alebo ak preferujete kľudnejšie tempo a vzpriamené pozície, môžete si prehliadnuť rovnako dobre ako hybridný pohon s regálom alebo regálmi.

Pojazd na bicykli a vlaku? K dispozícii môže byť aj skladací bicykel, ak parkovanie na stanici neexistuje alebo nie je zabezpečené.
>> Pre hlbší pohľad na vaše možnosti v typoch bicyklov si prečítajte náš návod pre začínajúcich bicyklov.
>> Bambusový žargón? Pozrite si našu technickú terminológiu
Nastavte svoj rozpočet

Motocykel za cenu stojí asi 300 libier. Medzi 300 až 1 000 libier sa kvalita rámiky a komponentov rýchlo zlepšuje, bicykle sa ľahšie, spoľahlivejšie a zábavnejšie jazdiť.

Nehanbite sa stráviť viac, ak sa vám to páči. Je veľmi zriedkavé, že niekto ľutuje nákup motocykla, ktoré pre nich bolo “príliš dobré”.
Skontrolujte predaj

Ak ste absolútne nemali najnovšie a najväčšie, dostanete viac bang za váš buk tým, že nakupujete dohodu o minuloročnom modeli. Sú často o 20% lacnejšie ako ekvivalentný model bežného roka, niekedy dokonca viac. Road.cc Dealcatcher často ponúka bicykle za skvelé ceny a môže vás viesť k širokej škále výhod na bicykloch a ďalších.
Pozrite sa na prácu cyklu

Schéma cyklu na prácu vám umožňuje ušetriť aspoň 25% z ceny nového bicykla tým, že ho zaplatíte z príjmov pred zdanením.

Nedávne zmeny pravidiel vám umožňujú kupovať aj príslušenstvo, takže si nemyslite na to ako na bicykel – len jednorazové.

Zaplatíte za bicykel alebo zariadenie prostredníctvom obetovania mzdy, zvyčajne viac ako 12 mesiacov, a ušetríte na dani z príjmov a národnom poistení o platbách.
>> Prečítajte si viac informácií o schéme cyklu do práce
Navštívte cyklistické obchody

Najlepším miestom k nákupu prvého dobrého bicykla je obchod s bicyklmi. Získate lepší výber bicyklov, z ktorých si môžete vybrať, a predajcov, ktorí vám môžu pomôcť nasmerovať vás na správny bicykel.

Bicykle sa líšia svojim dôrazom a odbornými znalosťami. Niektoré sa zameriavajú na horské bicykle, niektoré na praktických bicykloch v okruhu mesta a niektoré na vysokohorských cestných bicykloch s cenami na oči.

Existuje tiež rozdiel v kultúre medzi obchodmi. Mal som maličkosti v miestnych predajniach, aby som prešiel cez skrinku náhradných dielov do nejasnej časti a potom som odmietol platiť za to, ale videli ostatné úplne nedokázali vysvetliť rozdiel medzi dvoma modelmi po ignorovaní zákazníka na 10 minút. Rozprávajte sa, rozhovorte s personálom a nájdite obchod, ktorého atmosféra vám vyhovuje.

Ak je to možné, nakupujte miestne. Ak sa naozaj dostanete na bicykli, zamestnanci vášho cyklistického obchodu budú ľudia, ktorých budete často chcieť poradiť, a keď to nebudete robiť, ak ste vzdialení 100 míľ.

Zostaňte mimo supermarketov

Áno, môžete získať veľmi lacné bicykle z supermarketu alebo inej nešpecializovanej predajne, ale existuje dôvod, aby takéto bicykle nemusili veľa. Super-lacné bicykle takmer vždy majú veľmi ťažké rámy a kolesá a komponenty takejto zlej kvality, že nepracujú veľmi dobre alebo takým spôsobom zostanú, ak ich pôvodne presvedčia, že fungujú adekvátne. Kombinujte to všetko s ťažkými, pomalými pneumatikami a nezmyselnými prvkami, ako je odpruženie, ktoré absorbuje úsilie na šliapanie viac ako cestné nárazy a skončíte s bicyklom, ktorý je pomalý a ťažký na jazdu.

Nie je to snobenie, ktoré vedie k tomu, že sa tieto veci nazývajú “bicyklové predmety”; naozaj fungujú veľmi zle. Plaťte menej za nový bicykel ako okolo 150 GBP a – s veľmi zriedkavými výnimkami – nemusíte sa obťažovať. Tieto bicykle nie sú určené na jazdu, sú to ozdoby na stenu v garáži určené na zavesenie vedľa sekačky a strimmer.

Ak je váš rozpočet naozaj obmedzený, pozrite sa na eBay a Gumtree na ojazdené bicykle.
Určite svoju veľkosť

Veľkosť, ktorú potrebujete, je diktovaná vašou vnútornou nohou. Musíte byť schopní dostať sa z pedálov zo sedla a pohodlne stáť po bicykli, keď stojíte. Jediným spôsobom, ako si byť istí, že je to správne, je vyskúšať si bicykle v obchode.
Vykonajte skúšobnú jazdu

Akýkoľvek obchod, ktorý stojí za jeho soľou, vám umožní vziať si bicykel, ktorý zvažujete kúpiť za krátku skúšobnú jazdu. Keďže bicykle sú v očiach zlodejov žiaduce veci, mali by ste očakávať, že v obchode ponecháte liatinovú bezpečnosť. Ak chcete absolvovať skúšobnú jazdu, nechajte si so sebou kreditnú kartu a iný doklad o totožnosti, alebo najlepšie hodnotu bicykla v hotovosti alebo v ekvivalente.

Vezmite si bicykel na desať minút jazdy v niektorých tichých uličkách, kde sa môžete sústrediť na to, ako bicykel cíti skôr ako na uhýbanie dopravy. Skontrolujte, či sa bicykel zapadá a či dosah na riadidlá je pohodlný. Ak sa cítite trochu dlho alebo krátko, opýtajte sa predajne, či zmenia stonku riadidiel.

Je sedlo pohodlné, a ak nie, obchod si ho vymení za iný model, alebo si s ním pravdepodobne zvyknete? (Všimnite si, že existujú rôzne sedlá určené pre mužov a ženy – zistite, či sedíte na správnom mieste).

A čo je najdôležitejšie a najmenej hmatateľné, sa bicykel cíti dobre? Zodpovedá vašim vstupom na pedále a riadidlách, alebo sa cíti mŕtvy a pomalý? Nemôžete očakávať, že základný bicykel sa bude cítiť ako motocykel pretekárov majstrovstiev sveta, ale môžete aspoň očakávať, že bude ísť tam, kde to ukážete ľahko a príjemne.
Rozhodnite sa o vylepšeniach a doplnkoch

Váš nový bicykel pravdepodobne neobsahuje všetko, čo potrebujete, alebo ho dokonale nastavíte. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mohli chcieť, aby váš predajca upravil alebo prispôsobil.
Guiseppe meria výšku sedla

Výška sedla: Sedlo by malo byť vo výške, ktorá vytvára ohyb v kolene, ktorý je 25-30 ° od priamej, keď je noha v spodnej časti zdvihu pedála. Na meranie, ktoré presne potrebuje zariadenie na meranie uhla nazývané goniometer, ktorý bude mať dobrý obchod s bicyklmi, alebo bude mať niekto dostatočne skúsený, môže vám pomôcť nastaviť výšku sedla. Aj keď pomáhajú s výškou sedla, nechajte ich vyriešiť taktiež sedlo sedadla.
Pearson raz do porušenia – kmeň

Poloha rukoväte: Aby ste dosiahli komfortnú, udržateľnú a efektívnu zadnú polohu, musíte nastaviť dosah a výšku riadidiel. Byť schopný získať pomoc s týmito aspektmi fit je veľmi dobrý dôvod na kúpu bicyklov z obchodu s bicyklom, a nie online.

Svetlá: zákonná požiadavka, ak idete jazdiť v noci, a tiež rozumné. Blikajúce zadné svetlo je takmer znakom bicykla. mnoho jazdcov rád spáruje blikajúce svetlo s konštantným svetlom, pretože pre vodičov je ľahšie sledovať polohu stáleho svetla na tmavých cestách. Vpredu máte obrovskú škálu možností od malých svetiel, ktoré vás uvidia na vysokovýkonných systémoch, ktoré osvetľujú cestu po mnohých metroch dopredu.