Jarný reštart podľa Feng shui

Jar je obdobím nových začiatkov, radosti, osláv, rastu aj sexuálnej energie. Je to to najlepšie obdobie v roku, kedy môžete začať s novými projektmi, splniť si svoje sny, uzavrieť minulosť a začať písať novú skvelú kapitolu vášho života.

K tomu vám pomôže poriadny jarné upratovanie, ktorý urobí s vašou životnou energiou skutočný zázrak – budete sa cítiť posilnenie a plní vitálnej energie. A Feng Shui má skvelé rady a tipy aj pre túto príležitosť.

Ak sa po zime cítite vyčerpaní a bez energie je najvyšší čas urobiť niečo pre jej obnovu.

1. Základom je samozrejme poriadne upratovanie a vyradenie všetkého, čo vám už neslúži. Veci, ktoré už nepotrebujete, môžete samozrejme vyhodiť do popolnice, ale uvedomte si, že to, čo sa vám už nehodí, môže ešte veľmi dobre poslúžiť niekomu inému. Nezabudnite, že hlavným cieľom je, aby nepotrebné veci opustili vašu domácnosť, tak to zbytočne neodkladajte.

Poriadny upratovanie vám pomôže vytvoriť priestor pre novú sviežu Feng Shui energiu. Jedine taká môže priniesť nové pozitívne veci do vášho života.

2. Ste unavení, máte zdravotné problémy, cítite sa bez energie a vaša kreativita dosiahla bod nula? Tak to je najvyšší čas zamerať sa na vašu kuchyňu:

– Predstavte si vnútorný stav kuchynských skriniek, chladničky a mrazničky ako vnútorný stav vašich orgánov. Všetok neporiadok blokuje tok energie nielen vo vašej kuchyni, ale aj vo vašom tele. Poriadne všetko vyčistite, robíte to predsa pre seba.

– Neporiadok v zásuvkách, neprehľadné usporiadanie kuchynských pomôcok vytvárajú rovnakú energiu vo vašom živote. A o niečo také predsa nestojíte.

– Sporák (a rúra) je vo Feng Shui považovaný za jeden z pilierov domova – venujte mu teda poriadnu starostlivosť.

3. Máte upratané? To je príležitosť priniesť do vášho domova novú sviežu energiu.

– V tradičnom Feng Shui sa považuje za šťastné priniesť domov v tomto období tri nové rastliny.

– Rastliny musia byť v kvetináči – výživná zemina, v ktorej sú pevne zakorenené, je symbolom nového rastu, energia Zeme, sily a stability

– Vyberať môžete podľa svojho vkusu aj nálady. Na okenný parapet v kuchyni môžete postaviť kvetináče s jarnými bylinkami, ktoré v čerstvo uvarenom jedle prospejú vášmu zdraviu. Na stôl v jedálni dajte kvitnúce hyacintu, ktorá svojou vôňou prevonia celý váš byt. Alebo využite ponuky jarných cibuľovín v blízkom kvetinárstve – ich farby aktivujú svieže Cchi vášho domova (po odkvitnutí ich môžete zasadiť na záhradku, kde vám budú robiť radosť ešte mnoho rokov). Vašej fantázii sa medze nekladú.

4. Upracte spálňu a kúpeľňu:

– Vyraďte všetko, čo ste nepoužili viac ako rok. Zbavte sa nielen starého oblečenia ale aj starých kozmetických prípravkov.

– Umyte okná

– Vypracte úložný priestor pod posteľou – pamätajte na to, že správna Feng Shui posteľ žiadny úložný priestor nemá. Ideálna posteľ je na nožičkách a energie pod ňou môže voľne prúdiť.

– Vyberte nové dekorácie. Dovoľte jarné energiu vstúpiť do vášho priestoru.

5. Túžite po nájdení životného partnera? Vytvorte priestor pre svoj budúci vzťah:

– Urobte pre veci svojho budúceho partnera miesto v skrini. Nemusí to byť veľa priestoru, stačí jedna polička. Dáte tak energiu možnosť prúdiť tým správnym smerom a priviesť do reality to po čom túžite.

– Na juhozápad vašej spálne vystavte pár Mandarinských kačičiek, alebo iný vhodný predmet odporúčaný majstrami Feng Shui.

6. Na nič nečakajte:

– Nič neodkladajte, ani nečakajte na dokonalosť. Nečakajte na to, až budete mať niekoľko hodín času na vygruntování celého bytu, taká ideálna situácia by nemusela nikdy nastať. Začnite hneď, Urobte aspoň malú zmenu. Postupujte po jednotlivých miestnostiach, alebo ich častiach. Upracte napríklad len jednu skrinku denne. Ale urobte to. Zbavte sa stagnácie.

Jarná očista energie je mimoriadne dôležitá. Zamyslite sa nad tým, čo chcete v tomto roku svojho života zmeniť. Čo chcete dosiahnuť. Doprajte svojmu domovu aj telu tú najlepšiu energiu. Buďte šťastní a žite naplno.