Domáce magnéziový spánkový sprej pre Váš najlepší nočný spánok

Pre niektorých z nás je chudobný spánok chronickou otázkou, zatiaľ čo pre iných to príde len príležitostne. Takže keď sa nabudúce ocitnete v noci v noci, uchopte tento ľahko rozpustný sprej naplnený horčíkom indukujúcim spánok a upokojujúcimi éterickými olejmi. Budete sa cítiť pokojnejší a uvoľnenejší bez toho, aby ste sa uchýlili k rizikovým liekom spánku.

Najlepšia časť o tomto postreku je, že je to také ľahké. Existujú dve mierne odlišné varianty, ktoré sa dajú robiť v závislosti od toho, ako sa bude sprej používať. Ako glycerín, tak aj vodka pomáhajú rozptýliť éterické oleje vo vode.

Variácia s vodkou sa môže použiť na pokožku, ale môže to byť sušenie, najmä ak sa používa na veľkej ploche. Ak plánujete používať to ako izbu a sprej tkaniny v spálni, vodka je najlepšou voľbou. Glycerín je zvlhčovadlo, takže je lepšou voľbou pre pokožku.
Horčík pre lepšiu spánku
Epsom soli sú kombinované s vodou pre svoje relaxačné vlastnosti. Epsom soli sú jednoducho forma horčíka, ktorý môže byť použitý na upokojenie nervov a podporu pokojného spánku. Mnohí z nás majú nedostatok tohto kritického minerálu, takže je to jednoduchý spôsob, ako získať viac v tele.

Vetiver esenciálny olej
Tento éterický olej má hlbokú zemitú vôňu, ktorá môže byť sama o sebe silná. Vetiver podporuje nervový systém a pomáha utišiť myseľ. Je to tiež užitočný nástroj, pokiaľ ide o emočný stres a ukázalo sa, že má podobné účinky ako úzkostné lieky. Vetiver je považovaný za silného relaxéra a je dobrým prostriedkom na dosiahnutie toho, keď iné, miernejšie esenciálne oleje nerozrezávajú.

Oranžový esenciálny olej
Citrusové esenciálne oleje sú povznášajúce a bežne používané na oživenie mysle. Hoci pomaranč je dobrým esenciálnym olejom pre denné použitie, je tiež užitočný pre lepší spánok. Podľa národnej sponzorskej nadácie je depresia a úzkosť bežnou príčinou nespavosti. Oranžový esenciálny olej pomáha zmierniť úzkosť, stres, agitáciu a pretekárske myšlienky pre pokojnejšiu noc.

Esenciálny olej z cédrového dreva
Tento esenciálny olej je destilovaný z kôry stromu cédrového dreva a má zemitú, lesnatú vôňu. Má široké využitie, vrátane schopnosti upokojiť myseľ. Tento sedatív pomáha zmierniť stres a napätie v tele pre relaxačný spánok. Inhaláciou esenciálneho oleja z cédrového dreva sa serotonín uvoľňuje v mozgu. Serotonín sa potom premení na hormón indukujúci spavosť melatonín.