Čo robiť, keď skončíte a váš šéf chce, aby ste zostali

Čo by ste mali urobiť, ak dáte výpoveď v práci, ale váš šéf chce, aby ste zostali? Hoci niektorí ľudia môžu považovať za lichotivé počuť, že ich nadriadený ich prosí, aby sa zostali,  je to situácia, ktorá sa nemá ľahko zaobchádzať.

Je dôležité udržiavať pozitívny vzťah s vašou spoločnosťou – a zároveň zostať v súlade s tým, čo je pre vás najlepšie. Ak prestanete a váš šéf chce, aby ste zostali, premyslite si pred odpovedaním.

Buďte veľmi, O tom, že sa dohodnete: Váš zamestnávateľ sa môže pokúsiť presvedčiť vás, aby ste zostali s ponukou vyššieho platu, povýšenia, navýšením dní dovolenky, flexibilného rozvrhu práce, a tak ďalej. Konsenzus medzi odborníkmi v oblasti zamestnanosti však spočíva v tom, že dohoda zostať, potom  čo ste ohlásili výpoveď, sa zvyčajne neodporúča.

Budete považovaní za riziko a vaša lojalita a odhodlanie sa môžu spochybniť, ohrozujú budúce povýšenie a potenciálne zvyšujú vašu šancu na výpoveď, ak príde nový kandidát.

Poskytnite svojmu zamestnávateľovi príležitosť vysvetliť, prečo chcú, aby ste zostali. Prečo ste považovaní za tak cenného, čo môže byť užitočný materiál, ktorý by ste mohli zahrnúť do budúceho pracovného pohovoru.

Druhá vec, ktorú urobí rozhovor s vašim šéfom, ak váš dôvod na odchod je práca a nie lepšia ponuka, je poskytnúť vám informácie, ktoré môžete použiť na to, aby ste sa rozhodli, či chcete zostať.

Pripomeňte si, prečo ste chceli odísť na prvom mieste: počúvajte svojho šéfa, ale držte sa svojich zbraní. Veľké platy a osobitné výhody môžu byť presvedčivé, ale môže byť užitočné zoznámiť sa s plusmi a mínusmi prečo odísť, alebo zostať.

Strata pohody: môže to byť frustrujúce, ak váš šéf nepočúva alebo opakovane a nekonečne vás prosí, aby ste zostali. Avšak, myslite na seba, aby sa ubezpečil, že situácia nie je špirála mimo kontroly. Pamätajte, že ide o profesionálne, nie osobné rozhodnutie radí Martina z www.personalistka.sk .

Ak je váš nadriadený skutočne odhodlaný robiť čokoľvek, čo vám môže umožniť, aby ste zostali na palube, vysvetlenie ako “Hľadám vyšší plat” alebo “Chcel som pružnejší rozvrh” im dáva jednoduchú príležitosť aby vás potešil.

Navštivte pracovný portál Personalistka.sk, ktorý má výhody ako je bezplatná inzercia práce a inzercia práce zadarmo.