Chudnite zdravo

chudnutie

Myslíte si, že ak pri diéte použijete čarovné pilulky, tie vám umožnia jednoducho a natrvalo schudnúť? Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali pochybným tabletkám vyhnúť pre ich potencionálne nebezpečenstvo pri chudnutí.

Neexistuje žiadna záruka

Doplnky stravy vyžadujú pred ich predajom schválenie. Množstvo tabletiek má nejasný pôvod, predávajú sa na pochybných internetových stránkach a tak bez povšimnutia úradov môžu škodiť.

Môžu zvýšiť riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

Hlavnou zložkou v mnohých tabletkách na chudnutie sú povzbudzujúce prostriedky, ktoré môžu zvýšiť riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Často sú tieto stimulanty liekmi na predpis a ich voľný predaj je zakázaný či nelegálny.

Môžete sa stať závislými.

Tabletky na chudnutie často obsahujú amfetamíny, látky  proti úzkosti a antidepresívna. Nielen že je to nebezpečná zmes, ale tieto lieky sú vysoko návykové.

Môžete zaznamenať viac nežiaducich účinkov.

Niektoré tabletky obsahujú tukové blokátory, ktoré znižujú vstrebávanie živín a spôsobujú podráždenie žalúdka. Ďalšími vedľajšími účinkami tabletiek na chudnutie sú napríklad: zápcha, bolesti hlavy, a časté zmeny nálad.Sú neúčinné.

Mnoho tabletky na chudnutie sú proste kombináciou kofeínu a iných diuretík, ktoré spôsobujú stratu vody v tele. Spočiatku to má za následok znižovanie váhy, ale to nie je odbúravanie tukov a hmotnosť vody sa vráti. Navyše extrémne straty vody v dôsledku užívania pilulky môžu spôsobiť nebezpečnú dehydratáciu.