Cestovné poistenie je dôležité

Možno, ak existujú medzery vo vašich pravidlách pre auto, zdravie, život alebo majiteľov domov. Ale kúpiť múdro.

 

Či už používate cestovnú kanceláriu alebo si rezervujete dovolenku online, môžete očakávať, že budete potrebovať vybrať cestovné poistenei. Vzhľadom na všetky riziká, ktoré by mohli odraziť vašu cestu – prírodné katastrofy, politické zmeny, lekárske núdzové situácie – má cestné poistenie finančný zmysel?

Prekrývajúce sa pokrytie

Takmer 2 miliardy cestovného poistenia sa každoročne predáva za niekoľko, čo ak: Ak potrebujete zrušiť cestu kvôli chorobe, smrti príbuzného alebo nepriaznivému počasiu; vaše veci sú stratené alebo ukradnuté; váš spoločník na cestovanie zomrie; alebo potrebujete núdzovú lekársku starostlivosť. Prirážky závisia od veku cestujúcich, druhu pokrytia a cestovných nákladov. Pri štandardných pravidlách platia asi 5 až 7 percent nákladov na výlet, podľa informácií inštitútu pre poisťovníctvo. Prevádzkovatelia zájazdov, zástupcovia výletných liniek a cestovné kancelárie predávajú dve tretiny cestovných politík a na nich zhromažďujú provízie.

 

Pokrytie môže byť zbytočné, ak už vlastníte ochranu doma, auto, život alebo zdravotné poistenie. Výhody kreditnej karty a zákony na ochranu spotrebiteľa môžu pomôcť. Bob Hunter, riaditeľ poistenia spotrebiteľskej federácie Ameriky, tvrdí, že cestovné poistenie často nestojí za cenu. “Nekupujte poistenie, ktoré pokrýva malé, zvládnuteľné straty alebo len kúsok rizika,” hovorí.

 

Napríklad straty niektorých vašich vecí vás finančne nezlomia, takže pozorne sledujte svoje cennosti a buďte pripravení prijať straty menej cenných vecí. Stále strácaš spánok? Upútajte sa na to, o čo sa obávate, a uistite sa, či sa na vás vzťahujú vaše poistné alebo kreditné karty. Potom buďte flexibilní. “Ak sa obávate o to, že zomriete v lietadlovej havárii,” hovorí Hunter, “mali by ste získať poistné plnenie než poistenie lietadiel, pretože by ste mohli zomrieť pri autonehode.”

 

Ak budete cestovať do zahraničia, vaše zdravotné poistenie nemusí poskytovať pokrytie, ak potrebujete navštíviť lekára alebo evakuovať do nemocnice, hovorí poisťovňa. Takže možno budete chcieť zvážiť zdravotné cestovné poistenie.

Ako nakupovať

Pred zakúpením sa porozprávajte so zástupcom predajcu v poisťovni, získajte ukážku kópie poistky, opýtajte sa, či sú vaše špecifické obavy zahrnuté, a aby agent uviedol na slová v jemnej tlači, ktoré dokazujú pokrytie. Pokiaľ ide o lekárske postupy, nezabudnite sa opýtať na pokrytie existujúcich podmienok.

 

Nekupujte cestovné poistenie od cestovnej kancelárie alebo výletnej lode, pretože pokrytie môže byť bezcenné, ak spoločnosť krachne, odporúča Americká spoločnosť cestovných kancelárií