Aký je najlepší alkohol na svete

Nikki Ritcher Photography

Malá známa whisky značka z Taiwanu, členom jediný sladový merchandiser so sídlom v Škótsku a najväčšou americkou rodinou vlastnenou spoločnosťou liehovín boli práve oznámené ako veľkí víťazi 18. výročnej Svetovej súťaže o svetových liehovinách (SFWSC) v San Franciscu, jednej z najprestížnejších súťaží na svete a najväčšej akcie svojho druhu v USA

Nevidiaci posudok, ktorý sa konal 13. – 15. apríla v hoteli Nikko v centre San Francisca, viedol 47 svetoznámych odborníkov vrátane ocenenej mediálnej osobnosti a vydavateľ Anthony Dias Blue (ktorý založil SFWSC), slávnej barovej hviezdy Tony Abou -Ganim, koktailový historik David Wondrich a spoluzakladateľ Speed ​​Rack Ivy Mix.

Prestížne dvojité zlaté medaily boli ocenené 18-ročnou starou rohovou whisky Locke a barel, Cazanes Blanco Tequila, Pusser’s Rum a Old Duff Genever. Kompletný zoznam víťazov bude 14. mája zverejnený na webovej stránke SFWSC.

Svetová súťaž o liehoviny v San Franciscu

So sídlom na severovýchodnom Tchaj-wane, Kavalan môže byť veľmi nepravdepodobným príjemcom ocenenia Distillery of the Year v histórii SFWSC. V porovnaní so svojimi oveľa lepšie známymi starodávnymi predkovmi, toto desaťročie staré zariadenie je prakticky embryo. A nikto nikdy nedokáže zamieňať subtropické podnebie Yilanskej župy s chladnými, veternými ostrovmi a sviežimi škandinávskymi škvrnami. Napriek tomu sa Kavalan pod záštitou mistrovského mixéra Ian Changa od začiatku dôsledne držal whisky, ktoré súperia s najlepšou tekutinou z jeho duchovného zvieraťa, v Škótskom regióne Speyside. Prezrite si sami s dram Kavalan Solist Vinho Barrique Single Cask Strength ($ 250) alebo PX Sherry Cask Single Malt Whiskey ($ 699).

Cenu excelentnosti riaditeľa SFWSC získala spoločnosť Scotch Malt Whiskey Society, organizácia v Edinburgu, ktorá ponúka svojim členom možnosť zakúpiť mimoriadne vzácne fľaše vyňaté z jednotlivých sudov. Spoločnosť Sazerac, ktorá vlastní aj Pappy Van Winkle, Buffalo Trace a Southern Comfort, patrí k mnohým ďalším značkám – nazvaná Importér roka, čo bol trochu prekvapujúci výber vzhľadom na to, že americké značky tvoria podstatu svojho portfólia. V posledných rokoch však spoločnosť Sazerac do značnej miery zasiahla do Mexika a Írska.