Biela šalvia – silná na očistnú energiu

Negatívne energie je všade okolo nás. Drží sa najmä na miestach, kde je napätie, stres, choroba. Môžeme si ju jednoducho tiež vziať so sebou z miesta, ktoré je negatívnou energiou priamo nabité. Mali by sme sa ju zbavovať skôr, ako nás samotné dostane. Jednou z najsilnejších prírodných obrán proti negatívnym energiám je biela ŠALVIA. Tu sú spôsoby, ako ju možno v procese očisťovania použiť.
1. Vydymovanie

Ide o starobylý šamanský proces. Biela šalvia je natoľko silná očisťujúce bylina, že dokáže svojim dymom negatívnu energiu uvoľniť a “odniesť” ju preč. Na očistenie – vyfajčení priestoru stačí zapáliť zmotok usušenej bylinky, sfúknuť a nechať tlieť. Zmotok je dobré položiť na žiaruvzdornú podložku. Alternatívou ku kúskom môže byť kadidlo z uhlia určené na vykurovanie (pozor – nesmie ísť o drevené uhlie používané pri grilovaní). Stačí ho vložiť do kadidelnice, zapáliť a vo chvíli, keď uhlie žhne, posypať ho pár štipky usušené šalvie. Ak chcete zbaviť tiež seba negatívne energie, nechajte prejsť dym cez vaše telo po dobu niekoľkých minút (jednoducho rúk nasmerujte dym k sebe). Ďalším dobrým spôsobom je umiestniť nádobu s tlejúci šalviou na podlahu a postaviť sa nad ňou. Vo chvíli pocitu ľahkosti môžete vykurovaní seba samého ukončiť.
2. Šalviová kúpeľ

Kúpeľ má podobné účinky ako vykurovanie, len vedie k očisteniu energiou cez vodu namiesto vzduchu. Kúpte si pár balíčkov sušené alebo čerstvé šalvie. Dajte veľký hrniec s vodou na sporák a priveďte ju k varu. Zabaľte bylinky do bavlnenej plienky, aby sa zabránilo listom “vybuble” von. Hoďte zväzok do hrnca a znížte teplotu. Varíme odvar z bylín po dobu asi 5 minút, potom odstavte a nechajte lúhovať ďalších 15 minút. Tento odvar prilejte do vašej kúpeľa. Pridajte hrsť soli, ktorá vám pomôže extrahovať negativitu a očistiť vás. Po dobu 15 minút v kúpeli relaxujte.
3. Šalviový olej

Niekedy negativita pochádza zvnútra; zlé spomienky a negatívne emócie sú živnou pôdou pre vzkvet negativity. Vytvorte si šalviový olej zmiešaním ¼ šálky olivového oleja s 1 čajovú lyžičku esenciálneho šalviového oleja. Uchovávajte olej vo fľaštičke pre chvíle, kedy vás “prepadne” negativita. V tú chvíľu si vtierajte olej do pulzujúcich bodov a do stredu vášho čela. Šalviový olej pomôže “vytiahnuť” negatívnu energiu a uvoľní vás.
4. Pravidelnosť

Očisťovanie priestoru či seba samého môžete praktizovať podľa potreby, alebo aj denne ako prevenciu. Malo by sa stať bežnou súčasťou vašej osobnej duchovnej hygieny.