Bez poistenia ani na krok

Dovolenka pre mnohých z nás predstavuje únik z reality, behom chvíle sa však môže zmeniť na drámu, po ktorej sme ani v tom najhoršom sne netúžili. Aby ste však mali aspoň nejakú istotu, mali by ste si zistiť, kto zabezpečuje cestovné poistenie vo vašom okolí.

 

Oplatí sa?

 

Oplatí sa mať cestovné poistenie, alebo je to len zbytočne vyhodený peniaz? Určite sa to oplatí. Môžete si buď vybrať ročné cestovné poistenie, ktoré je vhodné pre akékoľvek vekové kategórie a okrem klasického úrazového poistenia zahŕňa poistenie batožiny, stornovanie zájazdu, poistenie pátrania a záchrany. Stojí vás len pár eur a chráni vás celých 365 dní v roku. Samozrejme, ak nechcete celoročné poistenie, postačí vám aj poistenie na dovolenku, poistenie do hôr alebo poistenie na lyžovačku.

 

Ľahko sa môže stať nehoda, či už v horách, alebo na dovolenke pri mori. Vyvrtnete si členok, zlomíte nohu alebo ruku, odpadnete vo vysokohorských polohách alebo vás nebodaj zasiahne blesk. Nie je to nič príjemného, ale stať sa môže čokoľvek a musíte byť na to pripravení. Je lepšie platiť trebárs dvadsať eur za celoročné poistenie ako platiť niekoľko stoviek eur za ošetrenie a prevoz do nemocnice, nemyslíte? Zvážte všetky pre a proti a určite zistíte, že cestovné poistenie sa vám oplatí.