Balíme sa na dovolenku

Čas dovoleniek  a  čas oddychu, dovolenie, užívania si slnka, tepla, opaľovania a ďalších príjemných aktivít s tým spojených. Čo by vám ale takúto pohodovú dovolenkovú atmosféru mohlo ľahko pokaziť? Čo tak napríklad zistenie, že ste si doma zabudli niečo dôležité? Niečo,čo by sa vám hodilo, čo potrebujete a ono si to leží tisíce kilometrov ďaleko v pohodlí vášho domu či bytu…

 

Na čo by sme teda pri balení nemali zabudnúť?

V prvom rade, samozrejme, ide o doklady, peniaze, letenky, ubytovacie poukazy a ďalšie veci, bez ktorých by sme v podstate ani vycestovať nemohli. My sa v tomto článku zameriame hlavne na tie „fashion“ kúsky, ktoré práve na dovolenke dokážeme naplno využiť a môžu nám ju spríjemniť.

Plavky

Plavky sú povinnou položkou každej dovolenky, takže si nezabudnite zabaliť hneď niekoľko. Ak vás už tie minuloročné omrzeli, porozhliadnite sa v obchodoch, momentálne nájdete v letných kolekciách rôzne jednoduché aj zaujímavé kúsky, ktorými na pláži určite očaríte nejedného dovolenkujúceho pána.

Slnečné okuliare

Tie sa budú hodiť pri slnení sa na pláži, čítaní knižky či prezeraní časopisu, ale aj pri prechádzkach po pamiatkach a nakupovaní. Zoberte si jedny univerzálne, ktoré budú skvelým doplnkom ku všetkým vašim outfitom.

„Slnečná“ kozmetika

Nezabúdajte ani na zdravie a zabaľte si so sebou kozmetiku, ktoré vás pred silnými lúčmi ochráni. Krém na opaľovanie aj mlieko po opaľovaní sa budú určite hodiť a toľko miesta v kufri zase nezaberú.

Plážová osuška

Pri opaľovaní sa bude určite hodiť aj veľká plážová osuška alebo deka, na ktorej môžete pohodlne oddychovať a relaxovať.

Klobúk

Keď už sme spomínali veci, ktoré vás ochránia pred slnkom, nemali by sme vynechať klobúk. Pri celodennom pobyte na slnku zaň budete večer naozaj vďačné.

Knižky/časopis/omaľovánky pre dospelých

Samotné opaľovanie a relaxovanie vás môže po pár dňoch prestať baviť, preto si nezabudnite so sebou pribaliť aj obľúbenú knižku či časopis. Skvelým spoločníkom môžu byť aj omaľovánky pre dospelých, vďaka ktorým sa na chvíľku odtrhnete od bežných starostí.

Sandálky

Najviac miesta v kufri určite zaberú vaše topánky, preto je dôležité vybrať len zo dva páry, no také, ktoré využijete na všetky aktivity, ktorým sa budete počas dovolenky venovať. Jednoduché pohodlné sandálky sa budú hodiť na výletovanie počas dňa a vďaka zaujímavej ozdobe či šmrncovnému viazaniu budú skvelo vyzerať aj s vaším večerným outfitom.