Ak neviete ako na to, poradíme Vám pri výbere najlepšieho parfumu práve pre Vás!

Poradíme Vám a nezáleží na tom, či patríte medzi dámy, ktoré rady experimentujú s vôňami alebo ste celý život verné jednej značke.

Podáme Vám pomocnú ruku a sme tu, aby sme Vám odpovedali na niekoľko základných otázok, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa v hmle z vôní.

Ako vybrať správnu vôňu?

Pre letné obdobie sú ideálne kvetinové a citrusové vône. Na druhú stranu, ťažšie vône, korenené a orientálne sa často používajú v zime. Môžete vyberať aj z vôní ovocných, sladkých, vanilkových, vodních, drevitých, atd. Ak si vyberiete svojich favoritov, najlepšou voľbou bude nákup malých lacných 2ml testerov esensino a po vyskúšaní budete mať jasno.

Kde vydrží parfum najdlhšie, na ktoré miesta ho nanášať?

Veľmi záleží na sile koncentrácie daného parfumu. Keď má voňavka nízku koncentráciu, je vhodné ju aplikovať na oblečenie. Avšak pri striedaní vôní je dobré dávať pozor na oblečenie. Keď ho nevyperiete, tak sa vône môžu zmiešať a konkrétny výsledok by sa Vám nemusel hodiť na danú príležitosť alebo by vám nevoňal. Na druhú stranu extrakt aplikujeme do podkolennej a lakťovej jamky, na zápästia a špeciálne na ušnice, iba pár kapiek parfumu. Tieto miesta vyberáme z dôvodu vysokého prekrvenia a tu parfum vonia najlepšie.

Ako sa mám starať o parfum?

Neodkladajte fľaštičku na miesta s priamym dopadom slnečných lúčov. Vždy parfum po použití vráťte do papierovej škatuľky – môže Vám aj dva roky vydržať. Ako spoznám, že je na čase kúpiť nový? Ak samotná vôňa tmavne alebo na uzávere sa tvorí živicový prstenec je vhodné zaobstarať si nový! V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené napodobneniny parfumov.

Prečo na kamarátke vonia parfum inak ako na mne?

Veľmi záleží na životných návykoch, kvalite výživy a stavu pokožky jednotlivca a tiež je zrejmé, že každý má svoju osobitú vôňu. Vonné esencie parfumov sa otvárajú v troch časových fázach pri zahriati týchto látok na koži. A preto na ostatných ľuďoch môžete cítiť rovnaký parfum inak. Vôbec to neovplyvňuje to či ide o drahý parfum, lacný alebo parfum v akcii.