Zlaté retiazky pre dokonalý vzhľad!

Close up of shiny gold chains and necklace jewelry

Zlaté retiazky nevychádzajú z módy po mnoho storočí, sú na vrchole svojej popularity – existuje veľa dôvodov.

Zlaté retiazky boli spočiatku symbolom moci a aristokracie a vlastniť ich mohli len slávni ľudia s významným finančným majetkom. Dnes sa stali takmer najobľúbenejšou ozdobou a hodia sa úplne každému – bez ohľadu na štýl oblečenia, vzhľad, vekovú kategóriu a finančné možnosti. Sú tiež symbolom nekonečna a podľa legendy posilňujú telo.

Ako si vybrať zlatú retiazku

Aby ste si vybrali perfektnú reťaz, musíte v prvom rade venovať pozornosť jej tkaniu. Jednoduché väzby vydržia oveľa dlhšie ako točené alebo čipkované, pretože čím je väzba jednoduchšia, tým je reťaz pevnejšia.

Najpopulárnejšie typy tkania:

• Kotva;

• obrnený;

• nonno;

• had;

• Bismarck.

Klasickou možnosťou je tkanie kotvy, čo nie je prekvapujúce, že je prototypom reťaze kotvy lode. V tomto type sú články pripevnené kolmo na seba. Pre mužov budú najideálnejšie vyzerať dvojité a trojité kotviace retiazky a pre ženy budú vhodné tenšie modely v kombinácii s príveskami. Aby ste minimalizovali riziko zlomenia spojov, skontrolujte, či sa ľahko otáčajú a vracajú do pôvodnej polohy.

Pancierové alebo retiazkové tkanie je univerzálny typ retiazok, ktorý je vhodný pre ženy aj mužov. Často sa takéto reťaze dodávajú s vložkami guľôčok s imitáciou drahých kameňov. Singapur je poddruhom týchto reťazcov, ktoré si zvyčajne kupujú dievčatá kvôli lesku a sofistikovanému vzhľadu.

Nonno. Takáto reťaz pozostáva z malých článkov, ktoré sú tkané do veľkých. Keď naň dopadá slnečné svetlo, bude sa lesknúť ako diamant a bude skvelým doplnkom k večernému outfitu! Takáto retiazka sa môže nosiť v kombinácii s príveskom.

Had. Ide o typ reťaze, v ktorej sú články navzájom tesne zarovnané a pripomínajú telo hada. Takéto reťaze sú však náchylnejšie na zlomenie, pretože majú obmedzený polomer ohybu a musia sa nosiť s mimoriadnou opatrnosťou.

Bismarck. Jeden z najkrajších typov ručne vyrábaných zlatých retiazok! Delia sa na 4 poddruhy: trojité, poloobjemové, arabské a klasické variácie. Majte na pamäti, že čím hrubší je priemer reťaze, tým bude pevnejšia.

Keď nosíte zlatú retiazku, dbajte na to, aby bola konečnou úpravou vášho vzhľadu, nie aby ho prehlušila. Ak je vaša retiazka dosť masívna, nemali by ste ju kombinovať s ťažkými náušnicami alebo širokými náramkami. Všetko by malo byť s mierou!